Erasmus +

Najava - aktivnost mobilnosti u Našicama u sklopu Erasmus+ projekta ARCHITECTURE

Autor: Nikolina Pavlović, 22. 3. 2023.

Od 27. do 31. ožujka u našoj će školi u okviru Erasmus+ projektnih aktivnosti projekta Architecture - A Journey Through Time and Space boraviti nastavnici i učenici iz Poljske, Rumunjske, Italije, Portugala i Španjolske - njih 30. Ovo je peta - predzadnja - mobilnost, a posljednji će domaćini biti kolege iz Rumunjske.

Ciljevi projekta su inovativan pristup poučavanju i učenju znanosti. Zanimljivom temom arhitekture i precizno osmišljenim interdisciplinarnim vježbama želimo učenike motivirati na učenje prirodoslovnih znanosti, povećanje broja djevojaka u nastavi prirodoslovlja (i održavanje ovakvog stanja), povećanje broja učenika koji biraju prirodoslovne predmete na maturi, te daljnji razvoj u tom području na tehničkim fakultetima, čime se sprječava rano napuštanje školovanja i nezaposlenost. Osim toga, projekt pretpostavlja jednake mogućnosti u pristupu visokom obrazovanju za mlade iz malih sela i gradova, u teškoj ekonomskoj i socijalnoj situaciji kao i za djevojke.

Cilj projektnih aktivnosti i posjeta različitim zemljama također je zainteresirati učenike za zajedničku europsku znanstvenu i kulturnu baštinu, povećati svijest pripadnosti europskoj kulturi i ozračjuj i razviti nove, inovativne metode poučavanja na razini nastavnika i, šire, institucija.

Projekt uključuje promatranje arhitektonskih objekata na različitim mjestima u Europi oko kojih su se razvile projektne aktivnosti, uključujući vježbe projektiranja i izgradnje arhitektonskih objekata, matematičke vježbe, ICT (uključujući programiranje i 3D printanje) i učenje engleskog jezika.

Predviđeni su i posjeti mjestima posebne znanstvene ili kulturne vrijednosti (muzeji, znanstveni centri, arhitektonski objekti). Između mobilnosti odvijat će se niz aktivnosti vezanih uz matematiku, ICT (s 3D programiranjem i printanjem) i učenje stranih jezika. Između mobilnosti u zemljama partnerima paniran je i niz zadataka vezanih uz nove tehnologije (snimanje filmova, prezentacije, 3D programiranje, itd.), predavanja, lekcije i izložbe povezane s temom arhitekture, kao i šire na znanost, kulturu i planirana je literatura.

Nikolina Pavlović, prof.vjeronauka

Priloženi dokumenti: