> O školi  > Knjižnica
Pravilnik

PRAVILNIK O RADU KNJIŽNICE
Na temelju članka 192. Statuta Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice, Školski odbor na sjednici održanoj dana 29. listopada 2008. godine donosi

PRAVILNIK O RADU KNJIŽNICE

Radno vrijeme knjižnice je od 7:30 do 19:00 svaki dan osim vikendom.
Pravo korištenja usluga knjižnice, koje su besplatne, imaju svi učenici, nastavnici i stručni suradnici te ostali zaposlenici škole.
Knjižnica nudi usluge: posuđivanja knjiga i časopisa, korištenja čitaonice (čitanje knjiga, časopisa, novina, učenje), pristup internetu, korištenje računala i printera, korištenje TV i videa, učenja korištenja raznih izvora znanja, pomoći pri izradi seminarskih i maturalnih radova.
Učenici imaju članske iskaznice koje su besplatne. Jednu člansku iskaznicu učenik može imati i više školskih godina, dok ima mjesta na njoj. Ako učenik izgubi iskaznicu jednom tijekom jedne školske godine, nova će mu se napraviti besplatno. No, ako je izgubi dva ili više puta, naknada za novu iskaznicu iznosi 5,00 kn.
Posuditi se može najviše 2 knjige različita naslova na rok od 21 dan, 2 broja časopisa na rok od 3 dana.
Ne posuđuje se građa iz referentne zbirke (enciklopedije, leksikoni, rječnici, bibliografije, atlasi…).
Korisnici knjižnice dužni su čuvati knjižničnu građu.
Za posuđenu knjižničnu građu odgovara osoba koja je tu građu posudila.
Oštećena ili izgubljena knjižnična građa mora se nadoknaditi. Naknadu određuje knjižničar prema tržišnoj vrijednosti izgubljene ili oštećene knjige.
Učenik bi trebao vratiti knjige u roku od 21 dana.  Ako učenik ne vrati knjige za 21dan, naplaćuje se zakasnina od 0,50 kn po danu i po knjizi.
Ako je član knjižnice obolio od zarazne bolesti, a u to vrijeme je kod njega bila knjižnična građa, dužan je prilikom vraćanja knjige u knjižnicu obavijestiti knjižničara o svojoj bolesti.
Učenik se ne može ispisati iz škole ako nije vratio sve što je posudio u knjižnicu, zaposlenik ne može trajno napustiti školu (drugi posao, otkaz, mirovina) ako nije vratio sve što je posudio u knjižnicu.
Korisnici knjižnice imaju slobodan pristup knjigama, časopisima i računalima.
U knjižnici se može odvijati nastava i može poslužiti kao prostor za kreativne radionice.
U knjižnici treba biti radna atmosfera.
U prostor čitaonice treba vladati mir i red.

Ravnatelj: Predsjednik Školskog odbora:
Željko Filjak, prof. , prof.

ZADAĆE ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Školska knjižnica je prostor:

• u kojem učenici uče pronalaziti, obrađivati i koristiti informacije
  • prostor za učenje (napredni i s posebnim potrebama) i odgoj
  • za kulturnu i javnu djelatnost škole (radionice, izložbe, programi)
  • za kreativnost učenika i profesora
  • za čitanje i posudbu knjiga i časopisa
  • za korištenje raznih medija (internet, tv, video)

ŠKOLSKA KNJIŽNICA JE:

• posrednik u odnosu učenik-nastava
  • partner u osmišljavanju nastave (integracijsko-korelacijski satovi)
  • multimedijski centar