Učenička zadruga Isidora - aktivnosti

Učenička zadruga Isidora sudjelovala je na 33. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske!

Autor: Lidija Lovrić, 15. 10. 2021.

U svibnju 2021. godine Učenička zadruga Isidora, zahvaljujući osvojenom 2. mjestu na Županijskoj smotri učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije, pozvana je na 33. smotru učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Smotra je održana virtualno u trajanju od 5. do 8. listopada na YouTube kanalu Hrvatske udruge učeničkih zadruga.

Na ovogodišnjoj Smotri sudjelovalo je 63 učeničke zadruge iz svih županija te sedam učeničkih zadruga s prezentacijama istraživačkog rada. Škola domaćin ovogodišnje Smotre je OŠ Blage Zadre iz Vukovara u kojoj djeluje učenička zadruga Zlatne ruke.

video uratku predstavili smo proces izrade našeg proizvoda Vinska kola.

Proizvod Vinska kola nastao je kao ideja stvaranja prigodnog poklona, uratka naših učenika, koji bi škola koristila kao reprezentativan dar u posebnim prilikama. Proizvod osim osebujnog vizualnog izgleda ima i uporabnu vrijednost,  a najveća posebnost proizlazi iz činjenice da je rezultat suradnje tri struke.  Dakle, radi se o autentičnom proizvodu koji su osmislili i izradili učenici članovi Strojarske sekcije, Agro sekcije i sekcije Vježbenička tvrtka.

U video prezentaciji Strojarsku sekciju predstavio je i prikazao proces izrade Kola učenik 2. strojara Adam Mikičić pod vodstvom prof. Ivana Bošnjaka i stručnog učitelja Davida Petrovića. Učenica 4. PTO Kristina Sinjeri pod vodstvom stručnog učitelja Borisa Pavića predstavila je Agro sekciju i objasnila  proces proizvodnje i buteljiranja vina.

Članovi sekcije Vježbenička tvrtka objedinili su proizvodnju vina i izradu metalne konstrukcije te proizvod smjestili u ambalažu, izradili vizualni identitet, dodali promotivna obilježja i pozicionirali ga na tržištu. Time su postojećim proizvodima stvorili novu dodatnu vrijednost. Učenice 4. b ekonomske Petra Sklizović i Tamara Mojzeš uz mentorstvo prof. Lidije Lovrić osmislile su štand za sajamsko poslovanje, promidžbene materijale (brošuru, letak i plakat) te u videu predstavile školu, zadrugu i proizvod Vinska kola.

U pripremanje prezentacije uključile su se i učenice 3. razreda frizerske struke s nastavnicom Božicom Mamilović koje djeluju u Frizerskoj sekciji i zaslužne su za Petrinu i Tamarinu frizuru.  Pomoć nam je pružio i Grad Našice ustupanjem štanda te gospodin Miroslav Šarić i KUD Lisinski posudbom narodnih nošnji našičkog kraja te im se ovom prilikom svima zahvaljujemo na suradnji.

Video prezentaciju, koju smo morali prilagoditi pravilima Smotre, možete pogledati u cijelosti ovdje

Povjerenstvo će krajem mjeseca prosuditi koje su učeničke zadruge bile najuspješnije u predstavljanju svojih proizvoda.

Lidija Lovrić, prof.

« Ožujak 2024 »