Učenička zadruga Isidora - aktivnosti

Aktivnosti sekcije Vježbenička tvrtka

Autor: Sanja Kurucić, 16. 4. 2018.

Griboss d.o.o. za proizvodnju i prodaju keksa ( Vježbenička tvrtka ) A. Cesarca 20, Našice  osnovali su učenici 3. b ekonomske struke.

Zaposlenici: Jelena Jović, Vanesa Galović, Melani Forintić, Kristina Slokan, Ema Komjetan, Ivan Pavić, Roko Zečević, Lucija Amidžić, Antonija Jelušić, Marija Makaj, Gabrijela Buljan i Izabela Sajda.

Održali smo  prodajnu akciju keska 27. ožujka 2018.  u holu naše Škole. Kako bi prodali  naše proizvode, proveli smo  anketu među učenicima vezanu za određene sastojke koji se nalaze u keksima.

Svi učenici su prodavali naše proizvode, po dvoje svaki školski sat te smo sa zadovoljstvom prodali sve paketiće keksa.

Rashodi su iznosili 70,20 kn, a ostvarili smo prihod od 275,00 kn.

Mnogi kupaca su pohvalili naše proizvode.

Direktorica VT-a

Jelena Jović

Dana 22. prosinca 2017. godine vježbenička tvrtka SUN d.o.o. prodavala je svoje proizvode u sklopu  Božićnog sajma u centru grada Našica. Ondje su učenici vježbeničke tvrtke: Iva Štefančić, Josip Brnjak, Ines Jakobek, Borna Buha i Nikolina Pavić u vremenskom razdoblju od 09:00 do 12:00 sati prodavali proizvode izrađene decoupage tehnikom. Nakon toga prodaja se održala u holu škole. Prodaja je uspješno realizirana te su učenici ostvarili dobit, koju će uložiti u novi proizvodni proces.

Sekcija učeničke zadruge Laura Nakit d.o.o. (vježbenička tvrtka) održala je 13.02.2018. prigodnu prodaju svojih proizvoda u holu škole. Prodajom smo izuzetno zadovoljni budući da smo ostvarenim prihodima uspjeli podmiriti rashode te ostvariti dobit. Ono što želimo naglasiti je da su naše ciljano tržište učenici škole koji su po povoljnim cijenama mogli kupiti naše personalizirane narukvice, privjeske i ogrlice od vune.

Dana 20. 3. 2018. godine vježbenička tvrtka 3. a ekonomske struke MobiKing d.o.o. za proizvodnju i prodaju zaštitnih maskica za mobitel održala je prodaju svojih proizvoda.

Za prodaju je svaki sat bio zadužen drugi par učenika iz naše tvrtke kako bi svatko od njih osjetio važnost komunikacije s kupcima. Kupci naših proizvoda su bili učenici naše škole.

Maskice su se prodavale po cijeni od 25,00 kuna.

Svaka maskica je bila unikat jer su učenici svaku posebno uređivali i ukrašavali.