Učenička zadruga Isidora - aktivnosti

Učenička zadruga Isidora na Adventu!

Autor: Danijela Puhanić, 10. 1. 2024.

Dana 16. prosinca na Trgu dr. Franje Tuđmana sedam sekcija Učeničke zadruge Isidora predstavile su i prodavale svoje proizvode.

Učenici ugostiteljske struke okupljeni u sekciji „Zlatna kuhača“ i „Medena“ pripremili su razne božićne kolače, bogato ukrašene kućice od paprenjaka, slatku i slanu zimnicu te Rum Punch. U suradnji sa svojim mentorima i nastavnicima Anom Udovičić, Silvijom Nekić, Željkom Horvat, Zdenkom Crndić i Jerkom Amidžićem prodavali su proizvode zainteresiranim građanima. Dobivene brojne pohvale bit će dodatni poticaj učenicima da nastave s kvalitetnim radom i pripreme nova iznenađenja.

Učenici članovi Strojarske sekcije s voditeljem Davidom Petrovićem izradili su inovativne i tehnički precizne unikatne proizvode: svijećnjake, stalke za bor, pribor za kamin i božićne ukrase. Proizvodi izloženi na štandu privukli su brojne kupce, a učenici dobili brojne pohvale.

Humanitarna sekcija, čiji su članovi učenici gimnazije, uz voditeljstvo vjeroučiteljice Nikoline Pavlović, priredila je vrlo inovativne ekološke ukrase za bor i čestitke. Sekcija je omogućila građanima da kupovinom potaknu brojne humanitarne aktivnosti namijenjene učenicima naše škole.

Agro sekcija, uz mentorstvo voditelja Borisa Pavića, predstavila je domaću božićnu pšenicu u prigodnim posudama, simbol plodnosti i obilja. Proizvodi su privukli pažnju ljubitelja tradicionalnih proizvoda i oživjeli lijepu atmosferu Božića na gradskom trgu.

Građevinska sekcija, odnosno, učenici soboslikari s voditeljicom prof. Draganom Bogojević, usmjerili su svoju kreativnost u izradu prigodnih božićnih ukrasnih pločica, predstavili zanimljive radove i dobili brojne pohvale za tehniku izrade istih.

Učenici gimnazije okupljeni u sekciji „Mrljaonica“ pod vodstvom prof. Ivana Hajeka izradili su unikatni nakit. Posjetitelji su imali priliku personalizirati svoje božićne darove odabirom pločica i privjesaka s posebnim pečatom originalnosti. Svaka pločica i privjesak je mala umjetnička priča.

Učenička zadruga Isidora svojim je sudjelovanjem na adventu pokazala kako mladi imaju izuzetan potencijal, u mogućnosti su biti kreativni, izrađivati vrlo atraktivne proizvode i raditi u humanitarne svrhe. Njihov doprinos učinio je ovogodišnji advent još posebnijim, ostavljajući nas s osjećajem ponosa i radosti.

Danijela Puhanić, prof. i Lidija Lovrić, prof.