Održana mobilnost Erasmus+ projekta Architecture-journey through time and space

Autor: Dunja Irha Baričević, 18. 10. 2022.

Mobilnost se održala od 26. do 30. rujna 2022. u školi IES Historico Bachiller Sabuco, Albacete, Španjolska. Učenice 4. a razreda opće gimnazije Karmen Guttler, Tanja Jozičić, Laura Tomac i učenica 3. a razreda opće gimnazije Matea Valentin u pratnji prof. Renate Pintar i prof. Dunje Irha Baričević sudjelovale su u brojnim zanimljivim aktivnostima družeći se s ostalim sudionicima iz Poljske, Rumunjske, Italije i Portugala. Putovanje je započelo 25. rujna vožnjom iz Našica do Zagreba te letom u Madrid i Alicnate, gdje nas je dočekao prijevoz do Albacetea. Smjestili smo se u hotel i pozdravili s našim gostoljubivim domaćinima. Učenice su bile smještene u obitelji učenika domaćina. Sljedeći dani bili su radni i prepuni projektnih aktivnosti - od 8:15 do 14:15 s većom stankom za odmor te nastavak radionica od 16:30 do 18:30.  Teme radionica bile su vezane uz arhitekturu, književnost, povijest i kazalište. Sukladno tome, organizirana su nam dva izleta u obližnji Almagro i Valenciju. Pune dojmova i novih iskustava krenule smo 1. listopada kući. Učenice s nestrpljenjem čekaju mobilnost u Našicama planiranu za proljeće 2023.

Dunja Irha Baričević, prof., Renata Pintar, prof.

Put u središnju Španjolsku bio nam je kao „mali bijeg u ljeto“. Albacete je prelijep grad s najdivnijim ljudima koji su nas srdačno dočekali i naš kulturološki šok ublažili dobro organiziranom dobrodošlicom. Posjetile smo predivna mjesta od kojih se po arhitekturi najviše ističe Valencia. Radionice u kojima smo sudjelovale i analizirale arhitekturu regije La Manche su nas zbližile sa ostalim učenicima iz drugih zemalja s kojima smo sklopile nezaboravna prijateljstva. Sve u svemu, naučile smo mnogo toga novog i uz dobru hranu poboljšale svoju komunikaciju i dobro se zabavile.

Tanja Jozičić, 4. a OG

« Svibanj 2024 »