Diseminacijske aktivnosti projekta Sound (STEM) all around

Autor: Nikolina Pavlović, 10. 1. 2021.

Kratki osvrt na početne aktivosti te dismenaciju projekta.

Tijekom rujna i listopada učenici prvih, drugih i trećih razreda obaviješteni su o početku projekta. Razrednici te profesori uključeni u projekt u online okruženju i na nastavi uživo podijelili su učenicima osnovne informacije te ih uputili kome se javiti. Također su pokrenute Facebook stranica te napravljen Instagram profil, a priprema se i mrežna stranica. Upute za učenike objavljene su i na mrežnim stranicama škole.

Facebook stranica

Instagram profil

Youtube kanal

Obavijest o projektu podijeljena je i na platformi Yammer s cijelim nastavničkim vijećem.

Održan je prvi susret svih partnera putem eTwinning platforme na Twinspaceu projekta (2. listopada 2020.). Tom su prigodom dogovorene aktivnosti prilagođene pandemijskim okolnostima jer sve škole u zemljama partnerima rade u otežanim uvjetima. Dogovorena je daljnja komunikacija putem elektroničke pošte, poticanje učenika za rad na projektima u skladu s mogućnostima svake škole, razgovaralo se o mogućnosti produljenja projekta, a prvi je sastanak partnera odgođen za svibanj s čime se Agencija za mobilnost složila. Razmatrali su se i opći kriteriji za učenike za sudjelovanje u projektu - godišta (14-17 godina jer kasnije neće moći sudjelovati u mobilnostima).
Za prvu aktivnost svaka će škola pripremiti i na Twinspace projekta poslati minimalni dvominutni video s učenicima koji se predstavljaju zašto im je zvuk važan i ako je moguće, svirajući instrument.

Nekoliko dana poslije, 8. listopada, održan je i prvi virtualni susret svih profesora naše škole koji sudjeluju na projektu. Dogovoreno je da se neće raspisivati natječaj za sudjelovanje na projektu nego samo za mobilnosti, a da će prvenstvo imati učenici koji su aktivno sudjelovali na projektnim aktivnostima.

U međuvremenu, projekt je diseminira na mrežnim stranicama Radia Našice i TvNašice.com.

Na sjednici nastavničkog vijeća 22. studenoga sve aktivnosti na Erasmus+ KA229 projektima prikazali su Adrijana Rajić, prof., Mirjana Rajić, prof., Goran Hajnal, prof. i Nikolina Pavlović, prof.

Nikolina Pavlović, prof.

« Ožujak 2024 »