Dan otvorenih vrata – Dan škole (29. svibnja 2015.)

Autor: Sanja Kurucić, 1. 6. 2015.

U prijepodnevnim satima upriličen je Dan otvorenih vrata tijekom kojega su održane brojne radionice uz goste predavače, prikazane prezentacije, postavljene izložbe s ciljem otvaranja škole javnosti.

U poslijepodnevnim satima održan je prigodni program kojega su osmislile i s učenicima uvježbale profesorice Mirjana Rajić Zebić i Adrijana Rajić, a vodili učenici Ena Nekić iz 2. a og i Matija Kvastek iz 1. b og. Pozdravni govor u kojem se osvrnuo na događaje iz protekle školske godine, održao je ravnatelj škole prof. Željko Filjak, a gradonačelnik je uz pohvalni govor dijelu učenika uručio nagrade. Glazbene sadržaje izveli su učenici Barbara Bistrović, 3. b og, Lucija Drozd, 1. pmg, Roberto Fadljević 3. jg, Lora Falamić, 3. b og, Marin Gužvić 2. b ek, Nera Knezović, 3. jg, Ivana Pavić, 3. b og, Martina Pavić, 3. b og, Ivana Puhanić, 3. jg, Aurora Rakić, 3. b og, Lada Šteher, 1. pmg i Valentina Vučemilović – Jurić, 3. b og. Izvedena je i predstava „Tregeri“ (Roberto Fadljević, Marija Ivešić, Matea Jurešić, Nera Knezović, Dino Stošić, Ivan Štrbac i Elena Žakula, učenici 3. razreda jezične gimnazije) pod mentorstvom prof. Leopoldine Mijatović. Tijekom svečanosti nagrađeni su maturanti koji su srednjoškolsko obrazovanje prošli odličnim uspjehom, učenici koji su sudjelovali na državnim natjecanjima/smotrama i učenici volonteri Udruge Otvoreno srce pod pokroviteljstvom Grada Našica. Učenike ekonomske škole koji su sudjelovali u natjecanju Mladi poduzetnik nagradila je Udruga računovodstveno-financijskih djelatnika Našice. Nagrađeni su i učenici koji su položili DSD ispit na razini B2/C1.

Nakon svečanog dijela programa upriličen je domjenak koji su pripremili strukovni učitelji ugostiteljske struke (Marica Sedlar, Marija Canecki, Ana Mirković i Jerko Amidžić) s učenicima.

Adrijana Rajić, prof.