Projekt volonterske udruge Otvoreno srce "Zajedno u zajednici"

Autor: Sanja Kurucić, 12. 5. 2015.

U organizaciji Školskog volonterskog kluba i udruge „OTVORENO SRCE“ u Našicama je održan II. Integracijski volonterski kamp pod nazivom "PROGRAM DOWN 21 PLUS" te radionica DSC Pula, PAPO – modul koji se provodi pod sloganom "Zajedno u zajednici!" koja je bila otvorena za građanstvo.

Nakon „kave dobrodošlice“ s gostima iz Pule, gradonačelnikom i građanima, organiziran je radni susret u Osnovnoj školi J. J. Strossmayer  Đurđenovac. Zatim je održan PAPO program modul III u hotelu „Park“ u Našicama te druženje uz ples s prijateljima i građanima, koje su priredili volonteri udruge „Otvoreno srce“.

Naša želja je senzibilizirati našu lokalnu zajednicu te pomoći našim sugrađanima koji imaju određene zdravstvene poteškoće. Isto tako želimo da se oni koji su rođeni s takvim ili sličnim poteškoćama uključe u društvena zbivanja te da im osiguramo što bolje odgojne i obrazovne  uvjete. Moja velika želja je da naš volonterski klub razvijemo u referentni centar za ovaj dio Hrvatske, gdje bismo imali na raspolaganju stručnjake, gdje bi naši učenici mogli volontirati te na taj način pomagati osobama koje imaju Down sindrom ili neke slične razvojne poteškoće. - rekao je profesor Anđelko Cvijetović.

Tog jutra su novinari HRT-a u našoj školi snimili prilog za emisiju Dobro jutro Hrvatska. O školi i radu volonterskog kluba te o Udruzi Otvoreno srce govorili su učenice Anđela, Tea i prof. Cvijetović.

Anđelko Cvijetović, prof.

Vidi prilog: