Županijski stručni skup školskih knjižničara srednjih škola

Autor: Sanja Kurucić, 26. 3. 2015.

U knjižnici našičke srednje škole održan je 25. ožujka 2015. susret knjižničara srednjih škola Osječko-baranjske županije. Stručni skup je započeo predavanjem prof. psihologije Sanje Olbina-Borić, školskom psihologinjom u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga Našice s temom međuljudskih odnosa na poslu. Opisala je prirodu međuljudskih odnosa, čimbenike koji utječu na međuljudske odnose u školi, pristup u rješavanju sukoba itd. s ciljem boljeg razumijevanja uzroka međusobnih nesporazuma u međuljudskim odnosima u svakodnevnom životu i radu.

Prof. i dipl. knjižničarka Ivana Ivančić Medved tematski se nadovezala na prvo predavanje s radionicom Upoznaj samoga sebe. Radionica je uključivala aktivan rad sudionika na otkrivanju i prepoznavanju vlastitog temperamenta, što u konačnici dovodi do boljeg razumijevanja ljudi s kojima svakodnevno živimo i surađujemo.

Vanjska suradnica, viša savjetnica za stručne suradnike školske knjižničare prof. i dipl. knjiž., Izabela Mlinarević održala je predavanje o uvjetima i sustavu stjecanja bodova za napredovanje u zvanje stručnog suradnika mentora i savjetnika.

Voditeljica Razvojne matične službe, dipl. knjiž. Ljiljana Krpeljević, održala je predavanje o otpisu i reviziji u knjižnici s ciljem poticanja školskih knjižničara na redovna provođenja otpisa i revizije knjižnične građe.

Stručni skup je završio radionicom Papirnata priča, primjerom dobre prakse kroz suradnju učenika, nastavnika i knjižnice našičke srednje škole usvajajući nova znanja poticanjem timskog rada, neformalnog oblika obrazovanja i cjeloživotnog učenja. Voditeljice radionice prof. Jasna Penić i dipl. knjiž. Sanja Kurucić, uz dvije učenice iz 3. razreda trgovačke struke, demonstrirale su izradu tri oblika papirnatih ukrasa, uz aktivno sudjelovanje sudionika skupa.

Sanja Kurucić, prof. i dipl. knjiž.