Napokon i učenici naše škole sudjeluju na natjecanju u području likovne umjetnosti!

Autor: Manuela Kojić, 5. 3. 2015.

Županijska razina natjecanja iz područja likovne kulture u kategoriji 2A  održana je  27. veljače 2015. u  Školi primijenjene umjetnosti i dizajna u Osijeku.

Ovogodišnja tema natjecanja nosi naziv „Posljednja zagonetka“. Učenici su imali priliku sudjelovati u izradi kreativnih uradaka inspiriranih temom i popratnim tekstom koji govori o metamorfozi, konstantnoj i vječnoj promjeni oblika kao temeljnoj karakteristici same prirode života. Uz svoj praktični uradak, učenici su trebali priložiti i kratak tekst koji će pojasniti njihovo stajalište iz koncepcijske, teorijske perspektive.

Stručno povjerenstvo za prosudbu radova sastojalo se od profesorice Blaženke Vojvodić (član) iz II. gimnazije Osijek, profesora Željka Ašpergera (član), profesora Tihomira Taborskog (predsjednik) te profesorice Lidije Terzić (rezervni član) iz Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek.

Učenički radovi su vrednovani kroz tri komponente:

1. Uočljivost interdisciplinarnog i korelacijskog pristupa u istraživanju i likovnom izražavanju i istraživanje oblika komunikacije u različitim područjima likovne umjetnosti.

2. Stvaralačko izražavanje vlastite osobnosti i svjetonazora te uvažavanje etičkih i estetskih vrijednosti u umjetničkim ostvarenjima.

3. Kreativnost i izražajnost u likovnom izražavanju.

Na državnu razinu natjecanja poslat će radove dvoje učenika iz Škole primijenjene umjetnosti i dizajna iz Osijeka i radove učenika naše škole, Lore Falamić iz 3. b razreda og i Luke Ivankovića iz 3. pmg razreda.

rad Lore Falamić, 3. b og, "Psihodelija"

rad Luke Ivankovića, 3. pmg