Dan ružičastih majica - STOP nasilju u školama!!!

Autor: Barbara Knežević, 18. 2. 2015.

DAN ružičastih majica (Pink Shirt Day) ove godine će se po drugi puta obilježiti i u Hrvatskoj i to 25. veljače. Tradicionalno se obilježava svake zadnje srijede u mjesecu veljači. Pozivamo sve učenike i zaposlenike naše škole da pripreme ružičastu majicu i 25. veljače šire glas o važnosti rješavanja ovog problema koji može dovesti do teških posljedica u razvoju djece.

Začetnik ideje o obilježavanju ovog dana u Hrvatskoj, ali i nositelj cjelokupnog programa vezanog uz Dan ružičastih majica je CEPN, Centar za edukaciju i prevenciju nasilja.

Ovaj dan nastao je kao simbol dječaka koji je bio izložen vršnjačkom nasilju upravo zbog dolaska u školu u ružičastoj majici. Ispostavilo se kako je ta majica simbolizirala dječakovu potporu teško bolesnoj majci. Vrlo brzo su se dječakovi školski kolege solidarizirali i pojavili u školi u ružičastim majicama koje su odmah postale simbol ove inicijative, a kasnije i međunarodno priznate.

Centar za edukaciju i prevenciju nasilja savjetuje kako se možete uključiti:

Potaknite svoje prijatelje, obitelj i kolege na poslu da 25. veljače obuku ružičaste majice i tako podrže program protiv vršnjačkog nasilja.

Fotkajte se i dijelite slike kako bi se svjesnost o nasilju povećavala uz hashtag  #Danružičastihmajica .

Želite financijski pomoći radu Centra?

Možete kupiti službenu majicu ovdje .

Najnovije obavijesti o Danu ružičastih majica pratite na službenoj Facebook stranici ili na stranicama Centra za edukaciju i prevenciju nasilja.