LiDraNo 2015.

Autor: Sanja Kurucić, 20. 1. 2015.

Međuopćinska razina smotre LiDraNo 2015.

21. siječnja održana je u našoj školi međuopćinska smotra LiDraNo 2015.

Sudjelovali su mentori i učenici iz Belog Manastira, Đakova, Valpova i Našica s najuspješnijim radovima i nastupima s područja literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva. Radove u literarnom izrazu prosuđivalo je povjerenstvo u sastavu: Marina Tomić, prof. i pjesnikinja iz Osijeka, Božana Tenji, prof. iz Druge Srednje škole Beli Manastir i prof. i dipl. knjižničarka Sanja Kurucić. Za sljedeću, županijsku razinu LiDraNa predložena su i dva literarna rada učenika naše škole, pjesma Martine Pavičić (2. razred, mentorica: Marija Pepelko, prof.) i Filipa Farkaša (2. razred, mentorica: Marina Pavičić, prof.).

Dramsko-scenske nastupe učenika pratilo je i prosuđivalo povjerenstvo u sastavu: Anita Schmidt, dramska umjetnica Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, Robert Raponja, kazališni redatelj i Snježana Šulentić, prof., dipl. knjižničar i dramski pedagog.

Na sljedeću razinu smotre predložena je scenska igra Tregeri, koju je ostvarila dramska skupina učenika 3. razreda jezične gimnazije (Roberto Fadljević, Marija Ivešić, Matea Jurešić, Nera Knezović, Dino Stošić, Ivan Štrbac i Elena Žakula) s profesoricom Leopoldinom Mijatović.

Novinarsko prosudbeno povjerenstvo djelovalo je u sastavu: Sanja Račić, novinarka HRT iz Osijeka, radijski kolumnist i novinar Danijel Geošić iz Đakova i Robert Rigo, novinar Radio Našica. Na županijsku su razinu upućeni samostalni novinarski radovi Luke Perića (1. razred), Mateje Vrbanić (4. razred), Antonele Štimac (2. razred) i Tene Lončarević (2. razred). Njihova je mentorica Marija Pepelko, prof. U istoj je kategoriji županijskom povjerenstvu proslijeđen i rad učenice Dore Kovačević (1. razred, mentor: Rikard Borić, prof.).

Na međuopćinskoj je smotri bila prijavljena samo jedna radijska emisija, naslovljena Stoljeće AGM, koju je povjerenstvo također predložilo za sudjelovanje na županijskom LiDraNu. Riječ je o radioemisiji naših gimnazijalaca-maturanata (Marija Purgar, Matko Marković i Jurica Nekić) koji su emisiju izradili pod mentorstvom profesorice Marije Pepelko.

RM