QR kodovi na bistama u okolišu škole

Autor: Ljiljana Mihalj, 26. 11. 2014.

Uviđajući sve veću potrebu informatizacije obrazovanja odlučili smo sadržaje naše škole prezentirati na jednostavan, zanimljiv i učenicima prihvatljiv način. Projekt koji smo ostvarili vezan je  za biste iz okliša naše škole o kojima, morate priznati,  gotovo ništa ne znamo. QR kodovi koje imate prilike vidjeti na postoljima bista, zapravo su matrični bar koji je stvoren kako bi sadržaje koji su unutar njega zapisani, korisnici mogli izuzetno brzo i jednostavno pročitati (bez ikakvog tipkanja). Ako vaš mobitel  ima ugrađenu kameru i softver za čitanje,  onda primjena QR koda  dobiva smisao i pokazuje se kao izuzetno praktičan način za distribuciju informacija. Tekstovi sadrže osnovne informacije o zavičajnim piscima i njihovom književnom djelovanju, pročišćeni su od suvišnosti te su edukativnog karaktera. Projekt su ostvarili učenici 2. a EŠ, Mateja Kodrić i Dino Brkanić. Informatički dio projekta ostvario je Petar Mihalj, učenik 3. PMG. Mentorica im je bila prof. Ljiljana Mihalj.

Petar Mihalj 3. PMG