INA je pokrenula online natjecanje Junior Freshhh

Autor: Barbara Knežević, 14. 11. 2014.

Junior Freshhh je online natjecanje za srednjoškolce u kojem rješavaju izazovne zadatke iz matematike, fizike, kemije, biologije i zemljopisa. Prijave na natjecanje otvorene su do 27. studenoga 2014.

Učenici se natječu u tročlanim timovima. Svoje timova možete registrirati ovdje.

Junior Freshhh natjecanje održava se u dva kruga; u prvom, koji započinje 1. prosinca, timovi se natječu u virtualnom svijetu rješavajući različite zadatke iz područja prirodnih znanosti, dok drugi krug okuplja pet najboljih timova iz prvog kruga koji će se za pobjedu boriti uživo u finalu u Zagrebu. Članovi timova koji se izbore za prva tri mjesta osvojit će vrijedne nagrade (iPad Air za prvo mjesto, Kindle Paperwhite 2 za drugo mjesto te paket opreme za on-line učenje za treće, kao i stručni posjet Ininim postrojenjima za sve nagrađene), dok će škole iz kojih se prijavi najveći broj timova također biti nagrađene.

Rok za registraciju tročlanih timova je 27. studeni 2014. do 17 sati. Kako bi registracija tima bila uspješna potrebno je da se sva tri člana registriraju zaključno s 27. studenim do 17 sati jer u protivnom niti jedan od članova tima neće imati mogućnost uključenja u igru.

Prvi krug natjecanja, odnosno virtualno natjecanje, održat će se u razdoblju između 1. i 14. prosinca 2014. Pojedini zadaci bit će objavljivani u 21:00 sat onoga dana koji se smatra početnim za rješavanje pojedinog zadatka, uključujući i vikende. Ekipe će u svakom kolu dobivati 3 zadatka, a za svako kolo na raspolaganju će imati 2 dana. Detaljan raspored kola i zadataka možete pratiti na web stranici pod rubrikom "Raspored igre". Svaki tim dobit će bodove za dostavljene odgovore na pojedine zadatke. Tim može pristupiti rješavanju zadataka i nakon isteka zadanoga roka, ali će u tom slučaju za točno rješenje dobiti manje bodova. Sa svakim novim kolom, rješenje zadatka koji prethodno nije riješen vrijedit će 5% manje.

Zadaci su za sva tri člana tima dostupni pristupom Internetu preko glavne stranice Junior Freshhh koristeći vlastiti korisnički identitet (e-mail adresa, lozinka). Prijava se vrši odabirom linka "Prijavljivanje" od prvog dana virtualnog dijela natjecanja. Rješenja zadataka NE MORAJU poslati sva tri člana, dovoljno je da to učini jedan od članova tima. Nakon što jedan od članova tima potvrdi rješenje zadatka (odabirom „OK“), više neće biti moguća izmjena stoga temeljito razmislite o rješenju!

Uputno je, dakle, zajednički se dogovarati o rješenju (osobno ili putem chata) i tek nakon toga jedan od članova ekipe bi trebao dostaviti rješenje zadatka.

Ne predlažemo da ekipe iz iste škole međusobno surađuju te time obezvrijede rezultate pojedinačnih timova. Naime, ovim natjecanjem tragamo za najboljim mladim talentima iz područja prirodnih znanosti..

Najuspješnija škola: najuspješnijim školama smatraju se one iz kojih se prijavilo najveći broj timova za online krug i koji će do kraja sudjelovati u natjecanju te na sva postavljena pitanja dati odgovore pogodne za vrednovanje. Ukoliko na kraju online kruga nije moguće nedvosmisleno utvrditi koje su najuspješnije škole, Organizatori zadržavaju pravo da o tome odluče ždrijebom.

Koraci registracijskog postupka:

Okupite u školama tročlane timove. Imenujte vođu tima, koji će biti odgovoran za rješavanje zadataka na vrijeme i s kojim će voditelji natjecanja komunicirati. Prvi zadatak vođe tima je na ovoj stranici http://www.juniorfreshhh.ina.hr/tim_registracija registrirati svoj tim.

Članovi tima trebaju dati e-mail adresu koju stalno koriste, jer će na nju za vrijeme natjecanja stizati poruke za sve sudionike.

Nakon registracije tima, na e-mail adresu svakog člana bit će poslan e-mail u kojem će se nalaziti link koji ga vodi na stranicu za njegovu registraciju.

Svaki član mora se posebno registrirati, kako bi tim mogao sudjelovati na natjecanju. Uspješna registracija bit će potvrđena natpisom „Uspješna registracija“.

Nagrade:

1. iPad Air
  2. Kindle Paperwhite 2
  3. Paket opreme za online učenje
  4. INA promotivni paket
  5. INA promotivni paket

Za rješavanje jednog kruga natjecanja imat ćete 48 sati.

1., 2., 3. zadatak

od 1. prosinca u 8.00 sati do 2. prosinca u 20.00 sati