31. listopada - Svjetski dan štednje

Autor: Sanja Kurucić, 4. 11. 2014.

Svjetski dan štednje, koji se u našoj školi obilježava već 13-tu godinu i ove godine je osmišljen i obilježen projektom pod nazivom Štednja je mudrost trošenja uz pomoć učenika četvrtih razreda Ekonomske škole i njihovih profesorica Tanje Horvat i Davorke Šuvak. Cilj projekta je bio podići svijest o važnosti štednje, ali kao načinu mudrog trošenja te integrirati školu u gospodarsko okruženje našega grada. U projektu su sudjelovali: Erste-bank, OTP, Zagrebačka banka i Slatinska banka. Učenici su osmišljavali plakate te pisali esej na temu „Zašto štedim“. U holu škole postavljena je izložba koju su osmislili učenici svojim razmišljanjima o štednji. Na sam Svjetski dan štednje (31. listopada) učenici su posjetili navedene banke. Domaćini su nagradili najbolje uratke, ali i sve ostale učenike.

Prije ili kasnije u životu moramo donijeti važne financijske odluke. Sve njih povezuje vrijeme i rizik. Budući da financijski sustav koordinira štednju i ulaganje unutar ekonomije, kako državne tako i osobne, donošenje današnjih odluka utjecati će na život u budućnosti. Zbog toga je ovo pravi način da učenici shvate da se odluke o štednji temelje na pretpostavci o tome kakav će biti budući rezultat.

učenici 4. a i b EK s profesoricama Tanjom Horvat i Davorkom Šuvak