Sajam vježbeničkih tvrtki 2014.

Autor: Sanja Kurucić, 5. 5. 2014.

Projekt Sajam vježbeničkih tvrtki učenika 4. a i 4. b ekonomske struke provodi se već devetu godinu, a održan je 3. travnja sa sljedećim programom: prezentacije učenika (na hrvatskom i engleskom jeziku), predavanje naše bivše učenice Martine Petrović i pobjednice natječaj „Postanite najbolji mladi poduzetnik Hrvatske“, ocjenjivanje najljepše uređenog izložbenog prostora, poslovanje vježbeničkih tvrtki te na kraju nagrađivanje učenika. Voditeljice programa bile su Valentina Medved, 3. a ek. i Dorotea Batrac, 3. b ek., a informatička podrška bila je povjerena Adriani Jakovljević, 4. b ek. i Josipu Steineru, 3. a ek. Sajam predstavlja vrhunac rada učenika tijekom treće i četvrte godine iz nastavnog predmeta Vježbenička tvrtka. Sudjelovanjem na Sajmu učenici se predstavljaju  drugim učenicima i profesorima. Njihove prezentacije, izložbene prostore i poslovno ponašanje ocjenivalo je prosudbeno povjerenstvo u sastavu:

Kata Kovačević, prof. ekonomske skupine predmeta i predsjednica povjerenstva, Barbara Bošnjak, prof. engleskog i njemačkog jezika i Ljiljana Mihalj, prof. hrvatskog jezika.

Za najbolju prezentaciju proglašena je prezentacija vježbeničke tvrtke DiModa d.o.o., za najljepše uređen prodajni prostor vježbenička tvrtka Boba d.o.o. i za poslovno ponašanje vježbenička tvrtka Suvenirko d.o.o.

Vesna Dudjak, prof. i Danica Čiček, prof.