Učenici Ekonomske škole u tvornici čokolade Kraš!

Autor: Manuela Kojić, 25. 4. 2014.

Učenici 3. b i 2. a razreda ekonomske škole  8. travnja 2014. godine u pratnji profesorica Tanje Horvat i Davorke Šuvak  posjetili su tvornicu čokolade Kraš gdje ih je dočekala gđa. Vlatka Dajčić voditeljica ljudskih resursa.

Cilj posjeta  je bio poticati kooperativne komunikacije, želje za samorazvojem te uočavanje osnovnih ekonomskih kategorija, zakona i procesa u mikro i makro okruženju i njihov međusobni utjecaj na nacionalnoj i međusobno razini.

Učenici su kroz  terensku nastavu saznali ponešto o  povijesnom razvoju tvrtke, marketinškim djelovanjem i  edukativnom program na temu „Rebranding Dorine“ .  Na kraju su  prisustvovali  tehnološkom procesu  proizvodnje čokolade, koji ih je oduševio,  te su neki izjavili da bi to bio najbolji posao za njih. Najslađi dio posjeta bio je kušanje netom proizvedene čokolade.

U današnje vrijeme nezadovoljstva i recesije,  potrebno se sjetiti da je za sreću potrebno malo,  stoga podsjećamo na slogan Dorine s kojim smo svi suglasni „Sreća je stvar izbora, biraj Dorinu!"

Tanja Horvat, prof.