Govornička škola

Autor: Administrator , 7. 4. 2009.

Vratili se naši učenici iz Govorničke škole!!!

XXXIII. GOVORNIČKA ŠKOLA, PLAT (DUBROVNIK) 21.-29.3.2009.

I ove godine nastavila se tradicija odlaska naših učenika u Govorničku školu. Popularno zvane fazane: Rebeku Šarkezi (1.jg), Enu Matišić (1.pmg), Anu Kores (1.a og), Davida Nocija( 1.a og) i Ivana Benića ( 3.b og) na prvi stupanj pratila je profesorica Dunja Irha dok je Borna Vučinić ( 1.a og ) hrabro nastavio na drugi stupanj.

33. Govornička škola održala se ove godine u Platu, nedaleko od Dubrovnika. Naime, ovo je prva škola bez njezinog osnivača prof. emeritusa Ive Škarića koji je preminuo,ali škola će kao njegovo genijalno ostvarenje živjeti s njim i on kroz nju…

Govornička škola radi intenzivno, cjelodnevno tijekom osam dana. Učenje je radioničkog tipa. Radi se u skupinama od desetak učenika s jednim mentorom. Osim skupnog rada izvode se i individualne vježbe ( uvježbavanje govora, recitacija i pjevačkog glasa te uvježbavanje voditelja uz ortoepske i ortofonske vježbe ). Pri završetku škole organizira se javni nastup i natjecanje.

Svi smo se vratili puni dojmova koje je jednostavno teško opisati.

Za one koji nisu nikada bili na govorničkoj školi evo jedan dio koji im može dočarati kreativnost učenika viših stupnjeva.

Svim mentorima i polaznicima "Govorničke škole" dobro su znane tzv. govorničke "Bele udovice" (Davor Dujmić i Paolo Jakovašić) koji su svojevrsni retoričarski pandan "Bijelim udovicama" s Nove TV.
Na prvoj ovogodišnjoj Govorničkoj školi (Plat, 21.-29.03.2009.) na njihovoj se meti našao riječki komičar i pjevač Mario Lipovšek Battifiaca, inače idejni začetnik originalnih, vrlo popularnih "Bijelih udovica".