Naši učenici i profesori sudjelovali na 5. Zimskoj školi fizike

Autor: Manuela Kojić, 24. 2. 2014.

Kroz radionice učenici su na neobičan, nov i zanimljiv način učili o fizici.

Peta Zimska škola fizike u Osijeku okupila je 120 učenika iz dvadesetak srednjih škola i 29 mentora. Svi učenici prošli su pet radionica u kojima su sami radili pokuse te kroz igru i na zanimljiv način otkrivali tajne fizike.
Radionice: Nemagnetični materijali u magnetskom polju, Amperova sila, Zagonetka koja je uzbudila svijet, Električna struja u tekućinama i Suprotnosti se privlače, vodili su profesori: Marijan Bakač, Goran Hajnal, Snježana Novaković, Dominika Čulo Vuković, Jasenka Detling i Marlena Jović. Marina Poje i Igor Miklavčić, asistenti Odjela za fiziku, pomagali su učenicima u izradi pokusa koje inače ne mogu vidjeti u srednjoj školi.

U školi je sudjelovalo devet naših učenika: Filip Bogdanović, Marko Dundović, Matej Horvat, Vjekoslav Radan, Ivana Marić, Patricija Buha, Marija Vladika, Ivan Lijić  i Igor Ivanek. Od profesora koji su vodili radionice sudjelovao je Goran Hajnal i naš umirovljeni profesor Marijan Bakač.

Petu školu fizike 22. veljače 2014. organizirali su sveučilišni Odjel za fiziku, osječka podružnica Agencije za odgoj i obrazovanje, Županijsko stručno vijeće nastavnika fizike Osječko-baranjske županije, osječka podružnica Hrvatskog fizikalnog društva i Osječko-baranjska županija na Odjelu za fiziku J. J. Strossmayera u Osijeku.

« Ožujak 2024 »