Dan zaljubljenih uz pjesmu, ples i svirku!

Autor: Manuela Kojić, 18. 2. 2014.

U našičkoj Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga obilježen je Dan zaljubljenih. Prigodni program koji je osmislila i s učenicima uvježbala prof. Adrijana Rajić sastojao se od glazbeno-scenskih izvedbi koje uključuju recitacije, glumu, pjesmu, svirku i ples. Učenici su otpjevali, odsvirali ili plesali uz po jednu pjesmu iz svake od dekada počevši od šezdesetih godina prošloga stoljeća do danas. Šezdesete godine predstavile su učenice Nera Knezović iz 2. razreda jezične gimnazije i Petra Digula iz 3. jg otpjevavši Be My Baby od The Ronettes, sedamdesete je dočarala Stefani Janković izvedbom Chapel of Love Bette Midler. Nakon scene vjenčanja koju su odigrali maturanti 4.b razreda opće gimnazije Domagoj Damjanović u ulozi sv. Valentina, Filip Mihić kao ženik te Stefani Janković kao mladenka, radosti zajedničkog života predstavile su plesom uz I'm So Excited Pointer Sisters Matea Orešković iz 2. jg, Mirna Bereš, Josipa Baričević i Lana Petrović iz 4.b og. Također su i kazivali stihove Williama Shakespeara (Sonet 130 – Mario Dudjak i Sonet 18 – Ana Vulić iz 4.b razreda opće gimnazije) i Pabla Nerude (Ljubavna pjesma – Staško Kamerman, 4.b OG). Potonju izvedbu pratila je Lora Falamić na flauti. Na devedesete je prisutne podsjetio Roberto Fadljević, učenik 2. razreda jezične gimnazije koji je otpjevao i odsvirao na gitari Wonderwall Oasisa. Kako u ljubavi stvari ne teku uvijek glatko, uvrstili smo Aaliyah Try Again uz koju su plesale članice plesne skupine Exit voditeljice Nine Erdeš, te su joj dodale i You're Nobody 'Til Somebody Loves You Jamesa Arthura. Kulise je zamijenila prezentacija koju je izradila Jelena Mrvić iz 4.b og, a za savršenu izvedbu pobrinuo se učenik istog razreda Nikola Malenica. Kroz ovaj edukativan, ali i zabavan program vodila nas je Josipa Šimunović, maturantica 4.b razreda opće gimnazije. Priredbi su nazočili ravnatelj škole Željko Filjak i mnogi profesori koji su zajedno s učenicima došli dati podršku izvođačima.

Adrijana Rajić, prof.