"Pruži ruku - daruj osmijeh" - i ove godine 'uspješni' u darivanju!

Autor: Nikolina Pavlović, 20. 1. 2014.

Petu godinu zaredom učenici i djelatnici škole odazvali su se sada već doista tradicionalnoj akciji "Pruži ruku - daruj osmijeh".

U školi s 1300 učenika uvijek se nađe i onih čije su obitelji u materijalnim, duhovnim ili nekim drugim potrebama. No, kako ima potrebnih naše pomoći, ima i onih koji su spremni pomoći i iskazati milosrđe i solidarnost.

Tako smo i ove godine uspjeli pripremiti 17 paketa prehrambenih, higijenskih i raznih drugih potrepština za 17 obitelji naših učenika. Učenici i djelatnici škole cijelog su adventa svoje darove donosili u prostor naše školske knjižnice gdje su ih vrijedne profesorice knjižničarke prikupljale i na kraju s učenicima razvrstale te složile pakete. Prikupljena je i veća količina odjeće koju smo donirali Caritasu župe sv. Antuna Padovanskog u Našicama.

Vrijedne učenice-pomagačice bile su Katarina Drenovac (4. JG), Ana Marija Bakić (4. JG), Laura Palfi (4. JG), Helena Dundović (4. JG) i Laura Šušak (4. JG).

Uz ovu smo akciju provodili i Caritasovu akciju "Za tisuću radosti" tijekom koje je, prodajom narukvica, prikupljeno oko 3000 kn od kojih je 1000 kn uplaćeno na račun Caritasa, a 2000 kn je upotrijebljeno za kupovinu namirnica za naših 17 paketa.

Pakete su obiteljima u subotu uoči Božića odvezli naši profesori Goran Knežević, Vilim Bosak i Kristijan Reljac te učenici Antonija Dudjak (3. b OG, predsjednica Vijeća učenika) i Luka Mataija (4. EL).

SRDAČNO ZAHVALJUJEMO svima koji su pomogli da se akcija "Pruži ruku - daruj osmijeh" i ove godine uspješno ostvari.

Nina, prof.