Školskom volonterskom klubu OTVORENO SRCE dodijeljena nagrada „Nevidljivo učiniti vidljivim“

Autor: Manuela Kojić, 9. 12. 2013.

Pod naslovom „Nevidljivo učiniti vidljivim“ u četvrtak, 5. prosinca 2013., u Muzeju Slavonije Osijek dodijeljene su godišnje volonterske nagrade koje već osmu godinu dodjeljuje Volonterski centar Osijek.

Nagrade su dodijeljene pojedincima i organizacijama koji su svojim djelovanjem pokazali najbolje primjere volontiranja u zajednici. Ove godine dodijeljene su četiri nagrade u kategoriji za volonterski angažman pojedinca te jedna skupna nagrada u istoj ovoj kategoriji, dvije nagrade za primjer dobre prakse uključivanja volontera, jedna nagrada za doprinos poslovnog sektora razvoju volonterstva te tri nagrade za školsko volontiranje.

Tako je nagrađen i Školski volonterski klub OTVORENO SRCE, Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice

Dvoje profesora ove škole koordinira volonterski angažman učenika u volonterskom klubu

„Otvoreno srce“ koji promovira volontiranje i educira mlade za volontiranje u kulturnom,

socijalnom i zdravstvenom području, promiče solidarnost i aktivno sudjelovanje učenika

te potiče na humano djelovanje prema osjetljivim skupinama u zajednici. Učenici

intenzivno surađuju s osnovnim školama gdje pomažu u učenju te organiziraju socijalne

aktivnosti za bolesne smještene u našičkoj bolnici.

Nagrade dobitnicima uručio je zamjenik gradonačelnika Grada Osijeka, g. Vladimir Ham, te predstavnici Volonterskog centra Osijek.

Nagrade su dodijeljene na Međunarodni dan volontera kojeg su proglasili Ujedinjeni narodi 1985. godine. Od tada vlade, UN i organizacije civilnog društva provode individualne i zajedničke akcije s ciljem obilježavanja tog dana.

Snježana i Anđelko

« Ožujak 2024 »