Posjet Zagrebu (2. b EK, 4. a i b EK)

Autor: Sanja Kurucić, 29. 10. 2013.

Zagreb smo posjetili 25. listopada 2013. godine. Nitko ne bi rekao da je kraj listopada jer je dan bio sunčan i topao Odradili smo prva tri sata, a onda se oko 9,30 h uputili u Zagreb na jednodnevnu stručnu ekskurziju s  dobrom namjerom – zabaviti se i ponešto naučiti. Riječ je o učenicima uvijek raspoloženim za putovanja – učenici  2. b i 4. a EK te nekolicine učenika iz 4. b EK  sa svrhom odlaska u Tehnički muzej, turističkog razgledavanja grada te razvijanja kazališne kulture budući da je dogovoren posjet kazalištu Kerempuh gdje smo imali prilike pogledati komediju – Svećenikova djeca.  Na čelu veselog društva bilo je troje profesora entuzijasta prof. Zlatko Kovač – organizator  putovanja, u pratnji profesorice Lidija Gerendaj i Ljiljana Kasapović – razrednica spomenutih razreda.

Stigli smo u Zagreb oko 13,00 sati te odmah krenuli u razgledavanje Tehničkog muzeja. Ljubazno su nas dočekali domaćini muzeja – vodiči koji su nam na duhovit način ispričali život Nikole Tesle i pokazali povijesno-tehničke eksponate muzeja. Najhrabriji pojedinci imali su prilike sudjelovati u pokusima koje je patentirao Tesla i tako nam približili njegov život i djelo. Dan smo zaokružili večernjom kazališnom predstavom, opet u veseloj atmosferi gledajući, već navedenu komediju. Umorni, ali zadovoljni,  uputili smo se kući i sretno se vratili u naš grad u kasnim noćnim satima. Svagdje je lijepo, ali kod kuće je najljepše – kaže poslovica. To ne znači da ne bismo opet. Treba putovati jer putovanja oplemenjuju dušu, a duša je ono što osobu čini prepoznatljivom i drugačijom od drugih.

Još jednom, hvala učenicima na uzornom ponašanju. Kulturno su predstavili sebe, svoju obitelj,  školu i svoj grad. Hvala i  roditeljima što svojoj djeci omogućuju putovanja. Nadamo se da će ih biti još, naravno, u okviru financijskih mogućnosti.

Profesori  Lidija, Zlatko i Ljiljana

« Ožujak 2024 »