Međunarodni dan školskih knjižnica

Autor: Administrator , 28. 10. 2008.

Imali smo nastavu u knjižnici

Tema ovogodišnjeg Međunarodnoga dana školskih knjižnica je Pismenost i učenje u tvojoj školskoj knjižnici. Naša školska knjižnica taj je dan u skladu s temom obilježila organizacijom nastave u knjižnici. Gosti profesori osmislili su sat u suradnji s knjižničarkama kako bi se učenici služili različitim izvorima znanja: stručnom građom, referentnom zbirkom knjiga, časopisima, internetom pri obradi zadane teme.

Kroz knjižnicu je taj dan prošlo 5 razreda obje smjene, održano je 6 sati iz različitih predmeta (hrvatskog jezika, geografije, matematike te iz predmeta strojarstva). Radilo se u skupinama, u paru ili individualno, a izrađivali su se i plakati.

U prijepodnevnoj smjeni knjižnicu su posjetili učenici 2. jg. i 2. a og. s profesoricom geografije Marinom Međurečan s temom: Stanovništvo - pokazatelj razvoja gospodarstva, te učenici 3. a og. s profesoricom matematike Zrinkom Amidžić s temom: Grafovi trigonometrijskih funkcija.

U poslijepodnevnoj smjeni knjižnicu su obišli učenici prve godine strojarstva s profesorom hrvatskog jezika i književnosti Romeom Mihaljevićem uz temu: Obrada pjesništva uz korištenje resursa knjižnice te učenici treće godine strojarstva s profesorom Ivanom Bošnjakom s temom: Energetski izvori, kada su učenici izradili plakat.

Učenici i profesori bili su zadovoljni takvim načinom rada i prihvatili su knjižnicu kao važan korak u stjecanju znanja.