Zaljubljenici u odbojku!

Autor: Manuela Kojić, 30. 9. 2013.

Termini rekreacijepetak od 18,35 do 19,25 (gimnazija poslijepodne)

- srijeda od 18,35 do 19,25 (industrija poslijepodne)

Srednja škola Isidora Kršnjavoga oduvijek je imala uposlenike - zaljubljenike u odbojku. Mlađe generacije možda ne znaju da su prije dvadesetak godina rekreativno odbojku igrali mnogi naši iskusniji suradnici (Branka Nikšić, Josip Rukavina, Stjepan Gardlik …). Bila su to svakako manje stresna vremena, puna druženja i osjećaja zajedništva. Prije nekoliko godina Aktiv TZK organizirao je u našičkom parku odbojkašku utakmicu u sklopu akcije „Kretanjem do zdravlja“. Spontano su zaigrali učenici i profesori pomiješani i dobro se zabavili. Prošle godine u svibnju, profesori su, u sklopu obilježavanja oproštaja od maturanata, zaigrali odbojku s učenicima 4. a ekonomske škole. Dakako, pobijedile su mlade snage, ali to nikom na terenu nije bilo previše važno. Nakon toga, u rujnu 2012., pokrenuta je rekreacija za uposlene u Školi, zainteresirane za odbojku. Na žalost, prošlogodišnja je rekreacija trajala nepuna dva mjeseca zbog ustupanja povoljnijeg termina (od 8 popodne) mjesnim klubovima. Prošla je tako školska godina, ali ljubav nekolicine entuzijasta je ostala pa je opet pokrenuta odbojka za radne ljude Škole (Aktiv TZK i Rikard Borić). Početak je bio težak. Prvi termin troje profesora (Čiček, Reljac i Borić) zaigralo je odbojku protiv učenica koje igraju odbojku u ŽOK Našice (Stražanac i Tanasić, 4.a EŠ i Svoren, 4. JG). Već slijedeći put rekreiralo se osam naših djelatnika. Ponovo je odbojkaško srce zaigralo iskusnom Josipu Rukavini nakon dugo godina neigranja. Ustaljeni su i termini za rekreiranje – petkom od 18.35 do 19.25 (gimnazija popodne) i srijedom u istom vremenu (industrija popodne). Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže i s nama druže. Bolje je od sjedenja pred računalom ili TV-prijemnikom.

Rikard Borić, prof.