31. svibnja 2013. – Proslava obilježavanja Dana škole

Autor: Sanja Kurucić, 4. 6. 2013.

U proslavi obilježavanja Dana škole sudjelovali su svi Aktivi škole predstavljanjem na izložbi na kojoj se moglo vidjeli dio onoga što se u školi ostvarivalo tijekom školske godine.

Fotografije s Dana škole možete pogledati u foto-galeriji.

U proslavi obilježavanja Dana škole sudjelovali su svi Aktivi škole predstavljanjem na izložbi na kojoj se moglo vidjeli dio onoga što se u školi ostvarivalo tijekom školske godine, a riječ je o sljedećim temama: Papirnata priča, Fotkaj i daruj osmijeh, Priča o knjižnici, Foto-spomenica škole, Cool School papers, Dekorativna tehnika ukrašavanja zidova, barmen show Freestyle, prospekt grada Našica, Globe projekt, Geometrijska škola Stanka Bilinskog, učenički radovi školske radionice, učenički radovi poljoprivredne struke, demonstracija pokusa iz fizike i kemije, prezentacije završnih radova strukovnih zanimanja, PowerPoint prezentacije itd.

U ovogodišnjem programu sudjelovali su učenici gimnazijskih razreda koji su započeli svečani program skandiranjem Horvatske domovine. Okupljenim učenicima, sadašnjim i bivšim zaposlenicima škole, roditeljima te uvaženim gostima, obratio se ravnatelj škole prof. Željko Filjak s nekoliko prigodnih riječi. Okupljene je pozdravio i gradonačelnik Našica Krešimir Žagar uručivši ravnatelju umjetničku sliku, portret Isidora Kršnjavoga. Zatim je uslijedilo kazivanje stihova Williama Wordswortha Daffodils u izvedbi učenica 2. razreda jezične gimnazije. U programu su sudjelovale i učenice Lucija Benić i Marija Čiček koje su izvele predstavu Drobilica s kojom su sudjelovale na državnoj smotri Lidrano 2013. Učenica Petra Digula otpjevala je nekoliko pjesama, a školska plesna skupina plesom nas je uvela u nagrađivanje učenika koji su tijekom srednjoškolskog obrazovanja prolazili s odličnim uspjehom te učenike koji su sudjelovali na državnoj razini natjecanja i smotri. Svečani su program osmislile i učenike uvježbale profesorice Leopoldina Mijatović, Jelena Repinc, Lidija Kovačević, Mirela Sabo Rukavina i Slađana Mihalj.