Info – radionica „Politika (ni)je za mene!“

Autor: Manuela Kojić, 25. 4. 2013.

PRONI Centar za socijalno podučavanje/Regionalni info – centar za mlade Osijek u suradnji sa Srednjom školom Isidora Kršnjavoga održao je Info -  radionicu „Politika (ni)je za mene“  24. travnja 2013. godine od 10,00 do 14,00 sati u knjižnici škole.

Radionica u Našicama četvrta je u nizu od 7 radionica koje se provode u sklopu istoimenog projekta, a koji se provodi u suradnji i financijsku podršku Savjeta mladih Osječko – baranjske županije. Radionica je namijenjena mladima između 17 i 30 godina (završni razredi srednjih škola, studenti), predstavnicima Savjeta mladih, mladeži političkih stranaka i udruga mladih i za mlade koji djeluju na području grada Našica. Koordinator radionice u školi je profesor Anđelko Cvijetović.

Prisutne mlade pozdravio je gradonačelnik Krešimir Žagar i predstavnik Savjeta mladih Osječko-baranjske županije Emin Osmanović, a gost-suradnik na radionici bio je predstavnik Odsjeka za prevenciju Policijske uprave Osječko-baranjske županije Darko Ćorković.

Na radionici „Politika (ni)je za mene!“ mladi sudionici iznijeli su  svoje mišljenje o politici koja nas svakodnevno okružuje. Svoje stavove i razmišljanja su argumentirali i podijelili sa ostalim mladim sudionicima. Nakon iznesenih mišljenja, sudionici su timskim radom i zajedničkim razmatranjem prepoznali  probleme koji su prisutni u njihovoj svakodnevnici i lokalnoj zajednici te prezentirali svoje prijedloge mogućih rješenja. Informirali su se o postojanju i djelovanju  Nacionalnog programa za mlade i mogućnosti realizacije svojih potreba, ideja i njihovih rješenja.