NAŠA KAP DOBROTE – humanitarna akcija

Autor: Sanja Kurucić, 29. 11. 2012.

Sretan je onaj tko može davati. Postanimo kapljica slapa dobrote.

Znamo da je zdravlje važnije od svega. 24-godišnja Mirjana Rabljenović iz donjomiholjačkog kraja (Blanje) oboljela je od zloćudnog tumora. Liječenje, kao jedina šansa, je neizvjesno, ali izvjesno je da zahtijeva novčana sredstva, a roditelji i sestra su joj nezaposleni.

Početkom mjeseca studenog smo se uključili u humanitarnu akciju koju su pokrenuli Mirjanini prijatelji. Zahvaljujući poticaju razrednika i dobroti učenika, prikupljeno je 1.202 kn.

Uz koordinaciju pedagoginje, od naših 50 razrednih odjela, u akciju se uključilo njih 14, i to: 1. a, 2. b, 3. a, 4. a i 4. b ekonomista, 1. turističko-hotelijerskih komercijalista, 1. prodavača, 2. a opće gimnazije, 1., 2., 3. i 4. poljoprivrede, 2. strojarstva te 2. frizera-pekara-soboslikara.

Učenike su, bez obaveze, motivirali razrednici, profesori: Davorka Šuvak, Tanja Horvat, Ljiljana Kasapović, Vesna Dudjak, Ljiljana Mihalj, Lidija Kovačević, Jelena Repinc, Darija Lozić, Dušan Nekić, Krunoslav Kovačević, Verica Franjin, Boris Pavić, Marko Babić i Kristijan Reljac.

Osim njih, prilog su dale i knjižničarka, prof. Manuela Kojić te pedagoginja Katica Molnar.

Vjerujemo da smo ovim malim prilogom uvećali pokrenuti lanac dobrote i da će se umnožena pozitivna energija vratiti Mirjani. Isto tako, vjerujemo da je njoj, osim financijske pomoći, bitna i spoznaja da još ima dobrote i da nije sama. Neka je ta spoznaja dugo, dugo prati i podržava.

Uz naše najljepše želje, novac joj je 11. studenoga 2012. predala prijateljica.

Mirjana se na svom facebook  profilu zahvalila. Ukoliko joj netko želi osobno uputiti riječi podrške, predlažemo da joj se obrati.

Katica Molnar, pedagoginja

« Ožujak 2024 »