Županijska smotra ''LiDraNo 2009.''

Autor: Administrator , 16. 2. 2009.

I ove se godine, već tradicionalno, županijski susret ''LiDraNo 2009.'' održao u našoj školi, ponovno u poslijepodnevnim satima. Iako se ovaj susret naziva smotrom, nije izostao duh natjecateljskoga. Naime, prosudbena povjerenstva i na ovoj razini odabiru ponajbolje radove na područjima literarnoga, novinarskoga i dramsko-scenskoga stvaralaštva te ih upućuju državnim prosudbenim povjerenstvima o izboru kojih ovisi koji će učenici i mentori biti pozvani na državnu razinu smotre ''LiDraNo 2009.'' krajem ožujka u Puli.

Ovogodišnji županijski LiDraNo otvorili su i pozdravnim se riječima obratili skupu od stotinjak sudionika gradonačelnik Našica Krešimir Žagar i ravnatelj naše škole Željko Filjak. Program je pratila prof. Snježana Šulentić, voditeljica županijskog stručnog vijeća za izvannastavne aktivnosti. Prvo su se održali okrugli stolovi literarnoga i novinarskoga stvaralaštva, na kojima su prosudbena povjerenstva obrazložila svoj odabir, a radovi su prezentirani zainteresiranoj publici. Naravno, naposljetku su neki imali više razloga za zadovoljstvo budući im se smiješi poziv na državni Susret.

U drugom dijelu programa održan je dramsko-scenski dio stvaralaštva, na kojemu su se prvo predstavili učenici s pojedinačnim scenskim nastupima, a potom skupni radovi.

slijedila je stanka, za koje je prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo uskladilo svoje ocjene, a gosti su se okrijepili u predvorju višenamjenske dvorane. Učenici naše škole mogu biti zadovoljni ishodom ovogodišnje županijske smotre ''LiDraNo 2009.''. Državnim su povjerenstvima predloženi sljedeći radovi:

Literarno stvaralaštvo

• Vedrana Čavajda, 4. razred, Zaključaj vrata, proza, mentor: Leopoldina Mijatović, prof.

Novinarsko stvaralaštvo

1. kategorija samostalnih radova

• Anamarija Plašćak, 4. razred, Shorty, intervju, mentor: Marina Pavičić, prof.

1. radijska emisija

• Sretna Nova godina (trajanje: 10 minuta), novinar: Inge Miščević, 2. razred, snimatelj i montažer: Matija Kukuruzović, 4. razred, mentor: Marija Pepelko, prof.

Dramsko-scensko stvaralaštvo

1. pojedinačni scenski nastupi

• Ingrid Marman, 4. razred, Alojz Majetić: Živjeti nefalsificirano, kazivanje poezije, mentor: Leopoldina Mijatović, prof.

1. skupni dramsko-scenski nastupi

• Knjigosvjetska, dramsko-scenska igra (autori: Leopoldina Mijatović i Marina Pavičić); sudjeluju učenici: Ana Malvić, 1. razred, Martina Hvizdak, 1. razred, Lea Fossberg, 2. razred, David Klapan, 3. razred, David Pavlić, 3. razred, Marija Lučić, 3. razred, Karlo Papac, 4. razred, Vlatka Mifka, 3. razred, Ingrid Marman, 4. razred, mentor: Leopoldina Mijatović, prof.

RM

« Ožujak 2024 »