Prijave za EPAS ambasadore juniore za terensku nastavu u Europski parlament u Strasbourgu od 10.10. do 12.10.2024.

Autor: Barbara Bošnjak, Snježana Krištofik Juranić, 19. 9. 2024.

SREDNJA ŠKOLA ISIDORA KRŠNJAVOGA NAŠICE

raspisuje

JAVNI POZIV

za sudjelovanje učenika JUNIOR AMBASADORA EPAS programa u programu Europskog parlamenta Euroscola u Strasbourgu od 10. do 12. listopada 2024.

Kroz Program Europskog parlamenta Euroscola

Odobrena je terenska nastava za 24 učenika u trajanju od 3 dana (od četvrtka 10.10. do subote 12.10.). Sudionici mobilnosti su učenici Junior Ambasadori EPAS programa koji su prethodnih godina aktivno sudjelovali u radu i aktivnostima programa, te novi Junior Ambasadori koji su ove školske godine pristupili programu.

1. Prije prijave na ovaj javni poziv za put u Strasbourg, nužno je popuniti pristupnicu u EPAS program ili se vaša prijava za ovu terensku nastavu neće razmatrati. Ako ste to već napravili, ne popunjavate ovu prijavu.

Prijavnicu možete naći na sljedećoj poveznici ili QR kodu:

1. Nakon prijave u EPAS program, potrebno je popuniti još jedan obrazac kojim izražavate svoju zainteresiranost za sudjelovanjem u terenskoj nastavi. Taj obrazac nalazi se na sljedećoj poveznici:

Odabir učenika izvršit će se prema uvjetima za prijavu, a izvršit će ga koordinatorice EPAS programa u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga Našice: profesorice Barbara Bošnjak i Snježana Krištofik Juranić te profesor Ivana Hajek (voditelj Vijeća učenika i suradnik u EPAS programu).

Kriteriji za bodovanje:

1. Godine sudjelovanja u EPAS programu (dokazujete potvrdama izdanim od Ureda Europskog parlamenta):

od školske godine 2021./2022.

4 boda

od školske godine 2022./2023.

3 boda

od školske godine 2023./2024.

2 boda

od školske godine 2024./2025.

1 bod

1. Broj aktivnosti u kojima je učenik/učenica sudjelovao/la školske godine 2023./2024. Nabrojite aktivnosti u kojima ste sudjelovali.

od 7 do 10 aktivnosti

4 boda

od 5 do 7 aktivnosti

od 3 do 5 aktivnosti

od 1 do 3 aktivnosti

1 bod

1. Ocjena iz engleskog jezika: odličan – 5 bodova, vrlo dobar – 4 boda, dobar – 3 boda

odličan

vrlo dobar

dobar

1 bod

1. Sudjelovanje u evaluaciji o uspješnosti provedbe programa EPAS u lipnju školske godine 2023./2024.

DA – 2 boda

1. Motivacijsko pismo koje ćete popuniti u obrascu prijave za EPAS program.

1 bod

Prijavitelji su naveli relevantne razloge za  sudjelovanjem  u EPAS programu:

2 relevantna razloga

1 relevantan razlog

Prijavitelji su naveli:

najmanje 1 način kako mogu osobno doprinijeti poboljšanju EPAS programa u našoj školi (npr. koje vrline posjeduju, u čemu su dobri, kako mogu doprinijeti EPAS programu, koju ulogu su spremni preuzeti)

I

najmanje jednu jasnu, konkretnu ideju za aktivnost koju bismo mogli provesti ove školske godine (obilježavanje nekih bitnih datuma, organizacija izložbi, priredbi i sl.)

Ili 1 način ili 1 ideju, ali ne oboje.

ILI

oboje, ali nije jasno i konkretno objašnjeno.

Ukupni maksimalni broj bodova: 17

Postupak prijave:

1. Učenik/ca mora prvo popuniti pristupnicu u EPAS program za školsku godinu 2024./2025. za koju se poveznica i QR kod nalaze na početku ovog dokumenta. https://forms.gle/cExZofjdSxf8Ef1e9
  2. Učenik/ca mora do 23. rujna 2024. u 13,00 sati predati svoju prijavu putem online obrasca na poveznici ili skeniranjem QR koda.

Sudjelovanje u programu Euroscola je na poziv i realizirat će se isključivo po odluci povjerenstva kao vid nagrade za učenike koji pokazuju radišnost te želju za stjecanjem novih znanja i vještina u sklopu EPAS programa.

Nepotpune prijave ili prijave predane nakon vremenskog roka neće biti prihvaćene.

U slučaju da više učenika ostvari isti broj bodova, prednost će dobiti učenici iz različitih razreda kako bi smo osigurali što ravnomjerniju zastupljenost po razredima te normalno odvijanje nastave.

Svi prijavljeni učenici trebaju imati važeću osobnu iskaznicu u trenutku prijave, te se roditelji obvezuju osigurati europsku zdravstvenu iskaznicu prije polaska na put.

Rezultati natječaja bit će objavljeni do 24. rujna 2024. na web stranici škole.

Troškove putovanja i smještaja pokriva Europski parlament.

KOORDINATORICE EPAS PROGRAMA ORGANIZIRAJU UČENICIMA SLJEDEĆE:

• Roditeljski sastanak za odabrane Junior Ambasadore
  • Organizirano putovanje (planiranje puta)
  • Kvalitetan smještaj uz osiguranu prehranu
  • Osobe u pratnji (koordinatorice EPAS programa)
  • 24 satni kontakt pratitelja

« Rujan 2024 »