Učenička zadruga Isidora na Danima slavonske šume!

Autor: Danijela Puhanić, 17. 9. 2024.

U subotu 14. rujna 2024. u Perivoju dvorca Pejačević sedam sekcija Učeničke zadruge Isidora naše škole predstavile su svoje proizvode.

Sekcija Vježbenička tvrtka uz voditeljstvo prof. Lidije Lovrić organizirala je i estetski uredila štand te se predstavila prigodnim magnetima s logom Učeničke zadruge Isidora.

Učenici ugostiteljske struke okupljeni u sekciji Zlatna kuhača pripremili su razne slane grickalice, slatku i slanu zimnicu te sudjelovali u pripremi čobanca i natjecanju na Podravka kupu uz svoje mentore i nastavnike Anu Vulić, Silviju Nekić, Stanislava Vinkovića i Jerka Amidžića. Prezentirali su i dijelili ukusne proizvode i čobanac zainteresiranim građanima.

Učenici članovi Strojarske sekcije s voditeljem Davidom Petrovićem, Markom Babićem, Miroslavom Tomcem i Davorom Kremerom  izradili su inovativne i unikatne proizvode: držače suhomesnatih proizvoda, metalne lopatice, svijećnjake, pribor za kamin i razne ukrase. Proizvodi izloženi na štandu privukli su brojne posjetitelje, a učenici dobili pohvale za svoj rad.

Građevinska sekcija i njeni članovi, soboslikari s voditeljicom prof. Draganom Bogojević usmjerili su svoju kreativnost u izradu prigodnih ukrasnih pločica, predstavili zanimljive radove i dobili brojne pohvale za tehniku izrade istih.

Učenici članovi nove sekcije Kratki spoj, uz mentorstvo prof. Barbare Knežević i prof. Vedrane Orešković izradili su prigodne privjeske te ih dijelili posjetiteljima.

Učenici gimnazije okupljeni u sekciji Mrljaonica s voditeljem prof. Ivanom Hajekom predstavili su unikatni nakit.

Agro sekcija uz mentorstvo voditelja Borisa Pavića, predstavila je vlastite proizvode – grožđe, jabuke, kruške, lavandu, vino i prigodne ukrase.

Učenička zadruga Isidora svojim je sudjelovanjem na Danima slavonske šume pokazala kako su mladi organizirani, kreativni i u mogućnosti izrađivati atraktivne proizvode uporabne vrijednosti. Njihov doprinos učinio je ovogodišnje kišne Dane slavonske šume vedrijim, posebnijim, ostavljajući nas s osjećajem ponosa i radosti.

Posebna zahvala učenicima i profesorima koji su sudjelovali u aktivnostima, kao i profesorima koji su svojim dolaskom podržali rad Učeničke zadruge Isidora.

Danijela Puhanić, prof., voditeljica UZ

« Rujan 2024 »