U našoj školi održan Međužupanijski stručni skup nastavnika fizike

Autor: Goran Hajnal, 3. 7. 2024.

Stručni skup pod nazivom  „Razvoj temeljnih kompetencija učitelja i nastavnika fizike za cjeloživotno učenje“ okupio je stotinjak nastavnika fizike osnovnih i srednjih škola iz pet slavonskih županija. Stručni skup, koji je trajao pet sati, otvorili su Verica Jovanovski dr.sc., viša savjetnica za fiziku i učeničko poduzetništvo iz Agencije za odgoj i obrazovanje i ravnatelj škole Željko Filjak, prof., ravnatelj. Skup je protekao u ugodnom ozračju uz zanimljiva predavanja te je nastavnicima fizike pružio nove smjernice za rad u idućoj školskoj godini. Viša savjetnica se zahvalila školi domaćinu na organizaciji stručnog skupa te nastavniku Goranu Hajnalu voditelju Županijskog stručnog vijeća nastavnika fizike u strukovnim školama Osječko-baranjske županije. Uspješnosti ovog skupa pridonijelo je tehničko osoblje škole i nastavnici ugostiteljskog praktikuma škole kojima se ovim putem zahvaljujemo na pomoći. Također, zahvaljujemo i Gastronomskoj Udruzi Našice koja je pripremila okrijepu za sudionike.

Program:

Quo vadis AI? - dr. sc. Bruno Zorić; Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek

Drugačiji pristup ustroju odjela na nastavi fizike - Bojan Pavelić, prof.; OŠ Sibinje, Sibinje

Socijalno-pedagoški aspekti i izazovi rada s mladima - dr. sc. Goran Livazović; Filozofski

fakultet Osijek

Kaznenopravni rizici rada s mladima - dr. sc. Igor Vuletić; Pravni fakultet, Osijek

Planiranje nastave - dr.sc. Verica Jovanovski, Agencija za odgoj i obrazovanje

Goran Hajnal, prof.