Učenice ekonomske struke plasirale se u polufinale državnog natjecanja Poslovni izazov 2022.

Autor: Danica Čiček, 13. 4. 2022.

Učenici naše škole pozvani su na 10. državno natjecanje za srednje škole pod nazivom „Poslovni izazov 2022“ u sklopu projekta Mi poduzetnici. Tema ovogodišnjeg natjecanja je: „Što činimo za poboljšanje našeg zdravlja i okoliša“

Organizatori natjecanja su: Udruga poduzetni, Visoko učilište Europska poslovna škola Zagreb i Privatna gimnazija i ekonomska škola Katarina Zrinski.

Cilj natjecanja je potaknuti na poduzetničko razmišljanje, kako u postojećim, tako i u  novim uvjetima rada (digitaliziranim/virtualnim) te sačuvati i poboljšati naše zdravlje i okoliš u lokalnoj zajednici kao preduvjet osobnog, ali i općeg društvenog napretka.

Prijave su bile otvorene do 1. travnja za sve srednjoškolce iz cijele Hrvatske. Prijavili smo jedan tim iz naše škole, u sljedećem sastavu: Tea Lukačić, Katarina Vidmar i Elena Ileš, učenice 2. razreda ekonomske struke.

Bilo je potrebno istražiti komparativne prednosti i druge potencijale svoje lokalne zajednice. Na temelju tih istraživanja i prikupljenih informacija odlučiti koju bismo tvrtku osnovali te projektni prijedlog poslati do 7. travnja.

Učenice su odlučile osnovati tvrtku za proizvodnju proizvoda od reciklirane plastike. Postigle su dogovor s tvrtkom „Našički park“ d.o.o.  u vezi opskrbe plastike za recikliranje. Ovim putem se zahvaljujemo tvrtki, a posebno gosp. Hrvoju Šlederu, rukovoditelju službe komunalnih djelatnosti.

Materijale smo učitale na YouTube kanal, Facebook i Instagram, kako je bilo navedeno u propozicijama natjecanja. Razrada poslovne ideje poslana je povjerenstvu na pregled. Bilo je potrebno uvjeriti povjerenstvo da smo izabrali dobar put za osnivanje svoje tvrtke, da je ideja ostvariva, a tvrtka održiva.

Povjerenstvo je pregledalo sve pristigle radove te sastavilo popis izabranih škola/tvrtki koje su se plasirale u daljnji tijek natjecanja, odnosno dva polufinala.

Tim naše škole našao se na tom popisu i tako će naše učenice sudjelovati u 1. polufinalu, 26. travnja, i imati priliku svoju ideju prezentirati na platformi MS Teams, nakon čega će povjerenstvo postavljati pitanja.

Želimo našim učenicama puno uspjeha…

Mentorica: Danica Čiček, prof.