Završena mobilnost projekta Lernen mit Spass - Unterrichten mit modernen Lernmethoden

Autor: Mirjana Rajić, 11. 4. 2022.

Od 4. 4. do 8. 4. 2022. Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice je bila domaćin mobilnosti u okviru Erasmus+ projekta Lernen mit Spass - Unterrichten mit modernen Lernmethoden. U našoj školi su gostovali učenici i nastavnici iz Poljske i Mađarske. Cilj ovog projekta je jačati jezične i digitalne kompetencije učenika, poticati njihovu kreativnost, upoznati ih s drugim kulturama, razvijati toleranciju i upoznati vršnjake iz drugih europskih zemalja. Tijekom tjedna održale su se brojne aktivnosti poput predavanja, radionica, kvizova, intervjua s poznatim hrvatskim filmskim radnicima, pisanja scenarija, snimanja kazališnih scena te upoznavanja s kulturno povijesnim i drugima značajkama našeg grada i regije.

Putem Zooma učenici su intervjuirali poznatu hrvatsku glumicu Aretu Ćurković. Između ostalih aktivnosti, učenici iz Hrvatske su napisali scenarij za kazališnu scenu: Razgovor Dore Pejačević i Rainera Marie Rilkea, koju su odglumili učenici iz Mađarske i Poljske. Održan je prijem kod gradonačelnika na kojem su nastupili učenici 4. a opće gimnazije.

Posjetili su Kopački rit i razgledali povijesni jezgru Osijeka. Također su posjetili RK Nexe, gdje su bili na treningu ekipe Nexe2. Prof. Lovrić je goste upoznao s poviješću kluba i trenutnim uspjesima. Gostima se svidio boravak u našem gradu.

Koordinatorica projekta:
Mirjana Rajić, prof. savjetnica