Veliki uspjeh naših DSD-ovaca!

Autor: Mirela Rukavina-Sabo, 14. 3. 2022.

Predstavljamo Vam najbolje „Nijemce“ naše škole:

Tatjana Djedović, Nina Koljđeraj, Marko Štaba i Helena Vulić.

Riječ je o učenicima završnih razreda koji su polagali ispit za stjecanje Njemačke jezične diplome -  Deutsches Sprachdiplom II za koju je potrebno položiti sve četiri vještine – slušanje, čitanje, pisanje i govorenje – na razini C1 ZEROJA - Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike.

Vrijedi istaknuti da su svi kandidati dokazali izvrsno vladanje njemačkim jezikom na visokoj C1 razini.

DSD II je zahtjevan ispit. Fakultativna nastava za Njemačku jezičnu diplomu odvija se tijekom četiri školske godine i učenici pohađaju dva sata tjedno više od svojih kolega. Budući da je DSD diploma međunarodno priznata, ona donosi i lakšu mogućnost zaposlenja te omogućuje studiranje u zemljama njemačkog govornog područja bez dodatne provjere znanja njemačkog jezika.

Pisani dijelovi ispita bili su ispravljani u njemačkom gradu Kölnu, a diplome o položenom ispitu učenicima će stići krajem školske godine. Učenike je za polaganje ispita pripremala prof. Mirela Rukavina-Sabo. Usmeni dio ispita održao se u prostorima naše škole, a predsjednica povjerenstva za provedbu usmenog ispita bila je gđa Kerstin Friedrich, viša regionalna savjetnica za provedbu nastave njemačkog jezika u inozemstvu. U povjerenstvu za vrednovanje usmenog dijela ispita bile su prof. Zenita Ocelić i prof. Mirela Rukavina-Sabo, dok je prof. Marija Kramarić nadzirala 20.-minutnu pripremu učenika prije samog pristupa usmenom dijelu.

Čestitam marljivim polaznicima fakultativne nastave njemačkog jezika na stečenoj Njemačkoj jezičnoj diplomi i na njihovom hvalevrijednom trudu i uspjehu!

Mirela Rukavina – Sabo, prof.

Helena Vulić, 4. pmg

Na fotografiji (s lijeva na desno: Tatjana Djedović, Marko Štaba

i Nina Koljđeraj, 4. a OG)