Odrađena mobilnost nastavnika u sklopu projekta Sailing the sea of time – European history as our (hi)story

Autor: Adrijana Rajić, 15. 12. 2021.

Između 8. i 12. prosinca 2021. profesorice stranih jezika Mirjana Rajić i Adrijana Rajić sudjelovale su na stručnom usavršavanju nastavnika „Suradničke aktivnosti i alati“ u sklopu Erasmus+ projekta „Sailing the sea of time – European history as our (hi)story“ (Plovidba morem vremena – europska povijest kao naša povijest/priča). Domaćini ovog skupa su bili Grci, a sudjelovale su i ostale zemlje partneri iz Italije, Francuske i Njemačke (online) te Slovenije i Hrvatske sa po dva predstavnika iz reda nastavnika i stručnog osoblja.

Stručno usavršavanje imalo je za cilj upoznati partnere s platformom eTwinning i alatima koje ona nudi, ali i s ostalim korisnim web alatima te razmjenu iskustava partnerskih škola. Tijekom rada Mirjana Rajić, prof. savjetnica Njemačkoga jezika i Adrijana Rajić, prof. savjetnica Engleskoga jezika podijelile su s kolegama svoja iskustva kroz predavanje i radionicu na temu „Drama in the ESL Classroom“, što su kolege prihvatile s odobravanjem. Isto tako, raspravljalo se o predstojećim zadacima te su isti oblikovani i postavljeni na TwinSpace stranice projekta.

Osim obilaska škole domaćina i grada Volosa, profesorice su također posjetile Arheološki muzej, te selo Makrinitsa. Susret je završio dogovorima u svezi predstojećih aktivnosti s koordinatoricama projekta.

Adrijana Rajić, prof. savjetnik

« Ožujak 2024 »