Glazbena umjetnost u eTwinning projektu Queen

Autor: Romana Borš-Mačak, 6. 12. 2021.

Učenice Antonija Škrnjug (2. b OG); Iva Bogdanović, Ivana Đanić, Corina Ružić, Marta Žužić (2. jg); Andrea Rajs, Nina Koljđeraj, Valentina Matišić (4. a OG); Barbara Kovač, Helena Šobloher (4. jg) dio su međunarodnog projekta koji će biti realiziran tijekom nastavne godine 2021./2022. Učenici će kroz razne aktivnosti putem IKT alata istraživati glazbeno stvaralaštvo jedne od najvećih rock grupa XX stoljeća. Projekt je implementiran u kurikulum redovne nastave Glazbene umjetnosti i izvannastavne aktivnosti. Osnovna ideja projekta je poticanje stvaralaštva i kreativnosti, međusobna suradnja, razmjena primjera dobre prakse, umjetnički izričaj učenika i njihovih nastavnika.

U projektu sudjeluje 11 srednjih škola - osam gimnazija iz Republike Hrvatske, jedna iz Republike Bosne i Hercegovine i dvije iz Republike Srbije. Autorice i nositeljice projekta su Darija Kivač, prof. mentor iz Gimnazije „Fran Galović“ iz Koprivnice i Kristina Vladušić, prof. mentor iz IX. gimnazije iz Zagreba.

Partnerske škole i profesori Glazbene umjetnosti koji sudjeluju u eTwinning projektu su:

Gimnazija Sesvete, Zagreb – Nikola Sebastian Jambrošić, prof.

Srednja škola „Sv Trifun“, Aleksandrovac – Neda Ilić, prof.

Srednja škola Blace – mentorica Neda Ilić, prof.

Gimnazija Nova Gradiška, Nova Gradiška – Danijela Šmuljić Matošević, prof.

III gimnazija, Zagreb – Martina Krajnović, prof. savjetnik

XVI gimnazija, Zagreb – Snežana Ponoš, prof savjetnik

Prirodoslovna škola Vladimira Preloga, Zagreb – Bernarda Lokner, mag. mus.

Gimnazija Livno,  Livno – Katarina Džeko, prof.

i naša škola, Srednja škola Isidora Kršnjavoga, Našice – Romana Borš-Mačak, prof. savjetnik

Romana Borš-Mačak, prof.