3. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije (strani jezici)

Autor: Mirjana Rajić, 26. 11. 2021.

Učenice 4. a razreda opće gimnazije Nina Koljđeraj, Tatjana Djedović i Lana Kapraljević uz mentorstvo profesorice savjetnice Mirjane Rajić sudjeluju na  međunarodnom natjecanju naziva  3. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije u organizacije Ekonomskog fakulteta iz Osijeka. Cilj je Milenijskoga natjecanja potaknuti razvoj kreativnosti, kritičkog promišljanja, digitalnih vještina, čitalačke pismenosti i inovativnosti kod djece i mladih pri izradi idejnih rješenja povezanih sa sektorima kreativne industrije.

Natjecanje je organizirano u tri kategorije ovisno o dobi natjecatelja te je namijenjeno osnovnoškolskom, srednjoškolskom i visokoškolskom uzrastu.

Timovi u prijavi trebaju imati mentora te se usmjeriti na jednu od predloženih tema natjecanja, a teme su: glagoljica, mitologija i Put svile. Za srednjoškolce je predviđena kategorija Kreativni kalendar.

Temu mitologije smo obradili koristeći digitalne alate  te izradili video uradak o mitu o Narcisu. Zatim smo mitologiju povezali s kozmetičkom industrijom pri čemu smo se referirali na kalendar te izradili adventski kalendar za promociju kozmetičkih proizvoda.

Mirjana Rajić, prof. savjetnica

« Ožujak 2024 »