Postali smo Škola ambasador Europskog parlamenta

Autor: Barbara Bošnjak, Snježana Krištofik Juranić, 17. 11. 2021.

U potrazi smo za mlađim ambasadorima!

Program Škola ambasador Europskog parlamenta (EPAS) želi podići razinu svijesti učenika o europskoj parlamentarnoj demokraciji, ulozi Europskog parlamenta i europskim vrijednostima. Također ih potiče na aktivno sudjelovanje u demokratskim procesima EU-a. Usmjeren je na učenike iz različitih obrazovnih, društvenih i geografskih sredina.

Aktivnosti

Nastavnici i učenici imenuju se ambasadorima seniorima i mlađim ambasadorima u školama odabranima za sudjelovanje u programu i zaduženi su za njegovu provedbu. Od nastavnika i učenika traži se da provode aktivnosti poput uspostavljanja info-točke za informiranje o EU-u, organizacije događanja povezanih s Danom Europe ili stvaranja sadržaja na društvenim mrežama. Povezuju se sa zastupnicima u Europskom parlamentu, drugim ambasadorima i partnerima te su aktivni u svojim zajednicama.

Akreditacije i nagrade

Na kraju svake školske godine ocjenjuju se aktivnosti koje su škole provele. Nakon uspješnog završetka programa škole dobivaju certifikat škole ambasadora, dok njihovi ambasadori seniori i mlađi ambasadori dobivaju certifikate na ceremonijama koje organizira lokalni ured za veze Europskog parlamenta.

Više o ovome programu možete otkriti na poveznici:

U potrazi za mlađim ambasadorima!

Profesorica savjetnica Snježana Krištofik Juranić i profesorica savjetnica Barbara Bošnjak voditeljice su projekta na školskoj razini te nose titule ambasador senior. Jedan od prvih koraka je imenovati ambasadore juniore, tj. izabrati učenice i učenike koji bi bili zainteresirani za sudjelovanje u ovom programu.

Zainteresirane učenice i učenike molim da nam se jave preko google obrasca:

« Ožujak 2024 »