Autor: Marina Međurečan, Danijela Puhanić, 17. 11. 2021.

Odlukom Hrvatskog sabora, od dana 18. studenoga 1999. obilježava se Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. Odluka je ažurirana 2019. godine te je navedeni datum proglašen državnim praznikom pod nazivom Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Diljem naše zemlje, a ponajviše u Gradu Heroju – Vukovaru, hrvatski  branitelji i građani iskazuju poštovanje prema svima koji su svojim djelima i životima stvarali i branili Domovinu.

Poštujući Vukovar, simbol hrvatskog otpora i borbe za slobodu, poštujemo i sve njegove heroje i njegovu žrtvu, kao i sve žrtve i heroje Domovinskog rata diljem Lijepe Naše.

Uz uvažavanje svih epidemioloških mjera, učenici, profesori i ostali zaposlenici naše škole, uključili su se u obilježavanje prigodnim programom u atriju škole. Pročitani su prigodni sadržaji, PRIČA O GRADU Siniše Glavaševića, upaljeni brojni lampioni i izrečena molitva. Minutom šutnje odana je počast svim hrvatskim braniteljima i građanima koji su svojim djelima i životima branili Vukovar, Škabrnju i cijelu Hrvatsku.

Program su vodili učenici Petar Rinčić (4. a ek) i Božica Bjelokapić (4. b ek) te Lara Mužević (3. a og) i Dunja Golub (3. b og).

Koordinatorice obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje bile su Danijela Puhanić, prof. i Marina Međurečan, prof.

Danijela Puhanić, prof.