Obilježen Dan dobrovoljnih darivatelja krvi

Autor: Željka Horvat, 28. 10. 2021.

Digitalnu knjigu "Dan dobrovoljnih darivatelja krvi u RH" možete prolistati ovdje

Dan dobrovoljnih darivatelja krvi u Republici Hrvatskoj (25. 10.) obilježen je i u našoj školi. Na inicijativu profesorice Željke Horvat, mladi Crvenog križa Našice održali su 26. 10. 2021.  tribinu o dobrovoljnom darivanju krvi za učenike završnih razreda (i onih malo mlađih) u obje smjene.

Nakon kratkog edukativnog izlaganja Laure Kanis i Dorijana Lamota o darivanju krvi (čemu ona služi, tko i kada može dati krv) uslijedili su govori o osobnim iskustvima dvoje višestrukih darivatelja krvi: Zdenke Rigo (101 darovana doza) i Stjepana Mravlinčića (125 darovanih doza). Oboje su pričali o svojim početcima, kako su nastavili, što za njih znači darivanje krvi i koja je važnost darivanja krvi. Zdenka Rigo pročitala je pjesmu koju je napisala o darivanju krvi, a Stjepan Mravlinčić je učenicima pokazao i priznanje koje mu je jučer zasluženo uručeno.

Nakon njih, o svojim prvim davanjima pričale su i dvije učenice koje su slušale tribinu te Dorijan i Laura. Zdenka Rigo, Stjepan Mravlinčić i Željka Horvat od mladih Crvenog križa Našice dobili su mali poklon za svoj rad na promidžbi dobrovoljnog darivanja krvi, a profesoricama Željki Pajnić i Lidiji Kovačević te učenicama 2 razreda Stefani, Rajni, Tei, Liberti i Luciji male poklone za rad na digitalnoj knjizi "Dan dobrovoljnih darivatelja krvi u RH".

Mladi Crvenog križa Našice zahvaljuju se na pozivu za obilježavanje Dana darivatelja, svim profesorima i učenicima našičke srednje škole na suradnji i promicanju dobrovoljnog darivanja krvi te Zdenki Rigo i Stjepanu Mravlinčiću na svojim iznesenim iskustvima i radom na promicanju dobrovoljnog darivanja krvi.

Željka Horvat, prof.