Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning projekt Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki

Autor: Lidija Lovrić, 14. 10. 2021.

Tijekom prošle školske godine učenici 4. a ekonomske sudjelovali su u eTwinning projektu Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki koji je dobio nacionalnu oznaku kvalitete. U projektu je sudjelovalo šest učenika zajedno sa svojim  mentoricama/voditeljicama Vježbeničkih tvrtki:

• VT Fritelle americane d.o.o., učenice Nikolina Kuric, Anela Šaldić i Laura Klemenc (mentorica prof. Željka Pajnić)
  • VT Flores d.o.o., učenice Leonarda Neznanović, Ines Plazanić i Nina Štefančić (mentorica prof. Lidija Lovrić)

U projektu je sudjelovalo 90 vježbeničkih tvrtki iz cijele Hrvatske i VT Flores d.o.o. SŠ Isidora Kršnjavoga Našice osvojila je 1. mjesto. Cilj projekta je bio omogućiti učenicima sudjelovanje na sajmu vježbeničkih tvrtki što je ujedno jedan od kurikulumskih ishoda nastavnog predmeta, potaknuti učenike na promišljanje o društvenoj odgovornosti tvrtki, omogućiti učenicima predstavljanje vlastite vježbeničke tvrtke, potaknuti učenike na izradu kreativnih promidžbenih materijala i povećati digitalnu pismenost učenika.

Komunikacija je bila na hrvatskom jeziku na kojem su učenici, korištenjem raznih digitalnih alata, izradili video prezentaciju tvrtke, prezentaciju o društveno odgovornom poslovanju tvrtke i promidžbene materijale (letak, brošuru i posjetnice) te ih predstavili na eTwinning platformi – Twinspace.

Lidija Lovrić, prof.

« Ožujak 2024 »