Odrađen eTwinning projekt

Autor: Mirjana Rajić, 4. 6. 2021.

Naziv projekta je "Andere Länder - andere Sitten: Ernährung zwischen Tradition, Konsum und Gesundheit". Sudjelovalo je pet zemalja: Njemačka, Italija, Poljska, Turska i Hrvatska. Iz naše škole su sudjelovali učenici 3. a razreda opće gimnazije. Jezik projekta je bio njemački. Cilj ovog projekta je bio osvijestiti učenike o važnosti zdrave prehrane, te poboljšati jezične i digitalne kompetencije učenika. Na početku projekta učenici su se predstavili kao skupina. Zatim su opisivali svoje prehrambene navike kroz postavljenu anketu. Nakon toga su predstavili tipične recepte iz svoje zemlje i regije koje dolaze. Recepti su popraćeni fotografijama i video uratcima, a neki recepti su prezentirani u formi stripa. Učenici su također predstavili programe svojih zemalja za poticanje zdrave prehrane. Učenici su na jednoj od održanih videokonferencije predstavili svoje prijedloge za logo projekta. Na kraju je provedena evaluacija i izrađena je e-knjiga u alatu Bookcreator. Ono što je posebno zanimljivo i korisno tijekom rada na projektu su brojne videokonferencije na kojima smo sudjelovali.

Mirjana Rajić, prof. savjetnica