Posjet uredu računovodstva škole kao poveznici teorije i prakse

Autor: Ljiljana Kasapović, 1. 6. 2021.

Dana 1. lipnja 2021 g. učenici 1. razreda ekonomije sa svojom predmetnom profesoricom Ljiljanom Kasapović iz predmeta Osnove računovodstva posjetili su ured računovodstva naše srednje škole.

U nastavnom planu i programu iz navedenog predmeta planiran je posjet uredu računovodstva škole te posjet knjigovodstvenom servisu u okruženju kao poveznica teorije i prakse odnosno boljeg razumijevanja teorije.

Učenike je konkretno zanimala uredska oprema, uredski namještaj, razlika između knjigovodstva i računovodstva, odgovornost knjigovođe i odgovornost računovođe, razlika između kontiranja i knjiženja, koje poslovne knjige se vode u proračunskom računovodstvu, koje osobine mora imati računovođa i još puno toga.

Učenice Karla Bućo i Lea Jakobek vodile su intervju s voditeljicom računovodstva gđom Marijom Božić koja je izrazila zadovoljstvo s iskazanim interesom  mladih ljudi za ovu profesiju i pohvalila inicijativu za ovakvim načinom suradnje.

Zahvaljujemo joj na odvojenom vremenu i želimo puno uspjeha u vođenju računovodstva naše škole.

Ljiljana Kasapović, prof.