Održana 1. Hrvatska ekonomska olimpijada

Autor: Danijela Puhanić, Željka Pajnić, 28. 5. 2021.

Učenici ekonomske struke sudjelovali na državnoj razini natjecanja.

Naša škola sudjelovala je na, po prvi puta održanoj, Hrvatskoj ekonomskoj olimpijadi, (Croatian Economics Olympiad). Natjecanje je održano 20. svibnja 2021., a zbog epidemiološke situacije provedeno je online, u trajanju od dva sata.

Školu je predstavljao tim od 5 učenika 3. b ekonomske u sastavu: Ana Gašparić, Božica Bjelokapić, Ana Holjenko, Marko Kraljik i Veronika Zaspan. Učenici su pripreme odradili uz mentorice Željku Pajnić, prof. i Danijelu Puhanić, prof.

Na državnom natjecanju u organizaciji Centra za razvoj mladih iz Zagreba  sudjelovalo je 100 učenika odnosno 23 tima iz 15 srednjih škola.

Riječ je o natjecanju namijenjenom učenicima srednjih ekonomskih škola koje na zanimljiv i interaktivan način potiče razvoj znanja u područjima ekonomije i financijske pismenosti, kao i rješavanju složenih ekonomskih problema. Učenici su putem dvosatne online igre Financial Literacy Game primijenili stečena znanja i vještine kroz simulaciju svijeta odraslih te upravljali financijama u 30 godina (30 razina).

Naš je tim uspješno odradio online FLG, odnosno, sve postavljene situacije u zadanom roku i ostvario izvrsno 6. mjesto.

Titulu najboljeg tima ostvarila je Srednja škola Zvane Črnje iz Rovinja. Pobjednici Hrvatske ekonomske olimpijade (CEO) sudjelovat će na međunarodnom natjecanju International Economics Olympiad (IEO) u Latviji koje će se zbog pandemije održati online od 26. srpnja do 1. kolovoza 2021.

Danijela Puhanić, prof.