Ekonomisti osvojili 1. mjesto u u eTwininng projektu Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki!

Autor: Lidija Lovrić, 4. 5. 2021.

Učenice iz 3. a razreda ekonomske škole, Leonarda Neznanović, Nina Štefančić i Ines Plazanić sa svojom vježbeničkom tvrtkom Flores d.o.o. osvojile su 1. mjesto u eTwininng projektu Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki u kojem je sudjelovalo 90 vježbeničkih tvrtki iz cijele Hrvatske.

Projekt su pokrenule Prva ekonomska škola iz Zagreba i Ekonomska i birotehnička škola iz Bjelovara i provodio se na eTwinning mreži na državnoj razini od 10. 2. 2021. do 30. 4. 2021. Naša škola je sudjelovala s dvije vježbeničke tvrtke Fritelle americane d.o.o. (Nikolina Kuric, Anela Šaldić i Laura Klemenc - mentorica Željka Pajnić, prof.) i Flores d.o.o. (Leonarda Neznanović, Nina Štefančić i Ines Plazanić  - mentorica Lidija Lovrić, prof.). U projektu je sudjelovala i Vesna Dudjak prof. kao ocjenjivačica od strane naše škole koja je pregledavala radove ostalih vježbeničkih tvrtki.

Zadatak se sastojao od tri kategorije: video o radu vježbeničke tvrtke, prezentacija društvene odgovornosti vježbeničke tvrtke i promidžbeni materijali (brošura, letak i posjetnice). Vježbenička tvrtka Flores d.o.o. osvojila je 44 boda od ukupno 45 bodova.

Ovaj hvalevrijedan projekt namijenjen je učenicima srednjih škola koji se u svom radu susreću s nastavnim predmetom Vježbenička tvrtka. Obzirom na epidemiološku situaciju, ne mogu se održavati Sajmovi vježbeničkih tvrtki tako da su škole rado prihvatile poziv za sudjelovanje u projektu.

U proglašenju najuspješnijih vježbeničkih tvrtki sudjelovali su pokrovitelji i sponzori projekta. Sudjelovale su gđa. Ružica Božić Cerovac (Muzej čokolade Zagreb), gđica. Marcela Sabljo (Interijeri Sabljo)  i gđa. Vedrana Šimunić Rod, viša stručna savjetnica za ekonomiju, trgovinu i poslovnu administraciju pri ASOO-u.

1. mjesto osvojila je VT Flores d.o.o. (Srednja škola Isidora Kršnjavog Našice) iz Našica s učenicama: Leonarda Nezanović, Nina Štefančić, Ines Plazović, pod mentorstvom  Lidije Lovrić, prof.

2. mjesto osvojila je VT Licitar d.o.o. (Gospodarska škola Varaždin) iz Varaždina s učenicama: Gabrijela Sambolec, Nikolina Šincek, Tena Vinceković, pod mentorstvom Natalije Weiser prof.

3. mjesto osvojila je VT Home made heaven d.o.o. (Druga ekonomska škola Zagreb) iz Zagreba s učenicima: Nina Kontek, Krunoslav Lonjak, David Majstorović, pod vodstvom mentorice Ane Lasić prof.

Čestitke djevojkama, svim djelatnicima vježbeničke tvrtke Flores d.o.o.  i mentorici!

Lidija Lovrić, prof.

« Ožujak 2024 »