Učenici 4. PMG razreda osvojili 3. mjesto u Atom ligi

Autor: Goran Hajnal, 22. 4. 2021.

Tročlana ekipa iz naše škole, Dijana Pratljačić, Iva Ptiček i Pavle Ergović osvojili su treće mjesto u Atom ligi u konkurenciji četvrtih razreda.

ATOM liga ekipno je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u znanju matematike, fizike i kemije. Nastala je sa željom popularizacije prirodoslovlja i matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu te poticanja zajedništva i timskog rada. Organizator je natjecanja MAT, obrt za poduku. Ekipa se sastoji od tri člana iste generacije iz iste škole. Tijekom školske godine provela su se dva kola: zimsko 7. studenoga 2020. i proljetno 17. travanja 2021. Trajanje je natjecanja 75 minuta i u tom vremenu tročlana ekipa treba riješiti po 9 zadataka iz fizike, kemije i matematike i 1 zadatak koji obuhvaća gradivo matematike, fizike i kemije. Natjecanje se odvijalo online.

Na ovom natjecanju učenici naše škole sudjelovali su po prvi puta, pod mentorstvom nastavnika Gorana Hajnala i ostvarili su odličan rezultat. U prvom kolu učenici iz 4. PMG su zauzeli 8. mjesto, a u drugom kolu postigli su puno bolji rezultat 2. mjesto jer su točno riješili sve zadatke iz fizike i matematike. U ukupnom poretku zauzeli su 3. mjesto u konkurenciji 23 ekipe. Prvo mjesto osvojili su učenici gimnazije iz Šibenika, a drugo učenici gimnazije iz Karlovca. Na natjecanju je sudjelovala i ekipa 3. PMG u konkurenciji trećih razreda. Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju u svoje slobodno vrijeme.

Komentari učenika:

Dijana Pratljačić: „Atom liga bila je vrlo zanimljivo i neobično iskustvo jer je jedno od rijetkih gdje se natječemo u timovima, zbog čega je atmosfera bila vrlo opuštena. Rezultati su bili bolji od očekivanih, što nas je dodatno oduševilo.“

Pavle Ergović: „Bilo mi je zanimljivo okušati se u ovom novom izazovu nazvanom Atom liga. Oduševljen sam s rezultatom te se nadam da će i ekipe narednih godina ostvariti sjajan uspjeh.“

Iva Ptiček: „Sudjelovanje na ovom natjecanju nam je dobro došlo kao priprema za državnu maturu koju polažemo uskoro. Drago mi je da smo postigli dobar rezultat. Čestitke svim ekipama!“

Rezultati

Goran Hajnal, prof.