4. rujna - Prijem učenika prvih razreda – osvrt i poruka pedagoginje učenicima prvih razreda

Autor: Barbara Knežević, 6. 9. 2010.

Tradicionalni prijem učenika prvih razreda upriličen je u subotu, 4. rujna 2010. u 9 sati u predvorju škole.

Učenicima se riječima dobrodošlice prvo obratio ravnatelj, prof . Željko Filjak. Pozdravili su ih i voditelji, profesori: Branka Nikšić, Vesna Dudjak i Krunoslav Kovačević te ih uputili neka se sa svojim razrednicima upoznaju sa organizacijom, pravilima življenja u školi i rasporedom sati.

Pedagoginja  Katica Molnar  je u svojim riječima dobrodošlice rekla učenicima:

Lijepo vas je vidjeti. Škola postoji zbog učenika i drago mi je da ste se upisali u našu veliku školu.

Pošto smo ovdje zbog rada  i učenja, postignite uspjeh kakav ste si zacrtali, ali pronađite i radosti, pravih prijatelja i pravih ljubavi.

Čestito pronosite ime naše škole, a nakon 3 ili 4 godine školovanja pođite u život kao zreli, odgovorni, pošteni mladi ljudi koji traže i pronalaze sreću.

Kao pedagog, rado ću vam pomoći ako imate bilo kakvo pitanje, problem, ideju, dilemu. Dođite i kad ne znate koga biste nešto pitali, ali navratite, jednostavno, i da samo vidite što radim, moja je radna prostorija ispred knjižnice.

Posebno dođite ako vam se bude činilo da ulažete puno veći napor nego što se vidi u ocjenama, možda ćemo zajedno pronaći efikasniji i racionalniji način učenja. Kad vidite neku obavijest o mogućnosti dobivanja neke pomoći ili stipendije, rado ću vam dati dodatne informacije.

Sretno! Sanjajte i živite velike snove, mladost je idealna za to.

Katica Molnar, pedagog