Obilježen Dan škole

Autor: Adrijana Rajić, 4. 6. 2019.

Svečana akademija povodom obilježavanja Dana Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice održana je 31. svibnja 2019. u višenamjenskoj dvorani. Na početku programa je ravnatelj škole Željko Filjak, prof. održao pozdravni govor u kojemu je istaknuo kako napredak nema alternativu te naveo neke od projekata kojima škola unaprjeđuje svoju djelatnost. Isto tako, čestitao je nastavnicima koji su napredovali u zvanja mentora i savjetnika te učenicima koji su postigli značajne rezultate na državnim natjecanjima i smotrama, kao i onima koji su tijekom srednjoškolskog obrazovanja postizali odličan uspjeh. Nagrade su učenicima, uz ravnatelja, dodijelili voditelji Škola, dok je maturantice ekonomske škole u ime Udruge računovođafinancijskih djelatnika Našice nagradio Antun Kuricek, predsjednik Udruge.

Svečani program bio je prožet glazbom i scenskim izvedbama. Himnu su izvele učenice Gimnazije pod mentorstvom Romane Borš-Mačak, prof. savjetnice glazbene kulture. Pregled događanja tijekom tekuće nastavne godine izradila je prof. Manuela Kojić, školska knjižničarka, a pjesmom su ga pratili učenici Gimnazije Nikola Čeme, Elena Granat, Dora Markulić, Ana Umiljanović i Valentina Matišić, koji su izveli Čet'ri stađuna Meri Cetinić te Tragovi u tragu grupe Flyer. Maturantica 4. b razreda opće gimnazije Antonija Vulić predstavila je svoj uradak, pjesmu Parada u 4 zida nagrađenu na ovogodišnjem međunarodnom i nacionalnom natjecanju za učenike i mladež Europa u školi u kategoriji literarnih radova za srednjoškolce. Njezina je mentorica profesorica savjetnica hrvatskoga jezika Marija Pepelko. Pjesma The Greatest Sije poslužila je kao glazbena podloga plesnoj izvedbi učenica 2. razreda ugostiteljske struke pod mentorstvom Nikoline Jakovljević, prof. matematike i informatike.

Djelić atmosfere s državne smotre LiDraNo donijela je Ana Umiljanović, učenica 2. a razreda opće gimnazije koja je kazivala stihove Luke Paljetka, Monolog ludog revača pod mentorstvom profesorice Leopoldine Mijatović čiju smo predstavu Tko priča moju priču? u izvedbi učenika Gimnazije Nikole Čeme, Marijana Čiš, Elene Granat, Filipa Kasapovića, Josipe Kovač, Zvonimira Marića, Filipa Stojanovića i Ane Umiljanović također imali prilike vidjeti. Nakon predstave Nikola Čeme, učenik 1. a razreda opće gimnazije izveo je pjesmu Mad World Garyja Julesa. Program je završen porukom kako u životu nema mjesta površnosti što su Nikola Čeme i Elena Granat zaokružili izvedbom Oscarom nagrađene pjesme Shallow Lady Gage i Bradleyja Coopera.

Za ovogodišnji program kojega su vodili Magdalena Hmura, 3. a opće gimnazije i Patrik Sambolec, 3. jezične gimnazije, bile su zadužene profesorica savjetnica Mirjana Rajić Zebić i Adrijana Rajić, profesorica mentorica.

Adrijana Rajić, prof. mentorica